İYİ Parti’li kadınlar dün Ali Hikmet Paşa Meydanında bir araya gelerek 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir basın açıklaması yaptı. İyi Parti İl Başkanı Nedim Tuna’nın da eşiyle birlikte katılarak destek verdiği etkinlikte basın açıklamasını okuyan İl Başkan Yardımcısı Begüm Küçükoğlu, ülkeye kadın eli değmesinin vakti geldiğini söyledi.

MECLİSTE YOKUZ

Kadının yaşamdaki önemine dikkat çeken Küçükoğlu, sözlerini şu şekilde sürdürdü; “1935 Seçimlerinde meclise 17 kadın milletvekili seçerek dünya 2.si olduk. Lakin bugün kadın vekil sayımız 81 oldu diye savrulan nutuklar, nefse rüşvet vermekten başka bir şey değildir ne yazık ki. Çünkü 1935’lerde Atatürk’ün Türkiye’sinde 17 kadın vekil bizi dünya 2.si yaparken; 2018’li yıllarda 81 kadın vekilimiz olması bizi ancak 133.sıraya taşıyabiliyor. Buradan günümüz siyasetçilerine şunu söylemek isterim; bir milletin ulaştığı seviye, geçmişiyle bugünü kıyaslayarak değil; dünya milletleri ile kendi ülkesinin bugün ulaştığı duruma göre ölçülür.

HER ŞEY KADINDIR

Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk “yeryüzünde gördüğünüz her güzel şey kadının eseridir” diyor. Ben de İYİ Partinin Balıkesirli bir kadın temsilcisi olarak diyorum ki, çocuklarımız için iyi bir eğitimin; ayrıştıran değil, birleştiren doğru bir din anlayışının, doğruluk ve dürüstlüğe dayalı bir ahlak bilincinin, bütün millet fertlerini sağcı-solcu, Türk-Kürt, Alevi-Sünni, İslamcı-Laik demeden, merhamet ve sevgiyle kucaklayan bir dünya görüşünün, yarınlarından endişeli, işsizlik canavarının pençesinde mecalsiz gençlerimiz için ümidin membağı, kaynağı, pınarı velhasıl her şeyi kadındır. Geliniz bir olalım birlik olalım şu güzel ülkemize bir kadın eli değsin. Değsin de siyasette ve dinde ayrıştıran, kamplara bölen nefret dilini, kafalarımızda ve kalplerimizde büyütülen korku stoklarını silsin süpürsün.”