AK Parti İl Başkanlığı’nda aday adayı başvurusunun ardından basın açıklaması yapan Sinan Boztaş Balıkesir’e hizmet etmek için aday adayı olduğunu söyledi. Boztaş, “Biz makam, mevkii için değil, başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere hem Cumhurbaşkanlığı seçiminde hem de milletvekili genel seçimlerinde Balıkesir’i nasıl şahlandırırız bunun için yola revan olduk” diye konuştu.

DURSUNBEY’DEN YOLA ÇIKTIK

Milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulunan Sinan Boztaş şunları söyledi:

“Yıllar önce bu binada üç ayrı il başkanımızla birlikte, gecesiyle gündüzüyle, pazarıyla nazarıyla, bayramıyla seyranıyla, canla başla mücadele ettik, hizmet üretmeye çalıştık. Elimizden geldiğince, dilimizin döndüğünce Allah’ın yardımı ve izniyle biz üzerimize düşeni yaptık ve halen de bizim üzerimize düşen her ne varsa diye düşünerek hareket ettik, bismillah dedik. Doğduğumuz büyüdüğümüz yerden, eğitim gördüğümüz ilçeden ve ait olduğumuz yerden; Dursunbeyli hemşehrilerimizin yanından bismillah diyerek yola çıkarak Ankara’daki TRT’deki görevimizden son tarih olan 26 Nisan itibariyle ayrıldık. İstedik ki Dursunbey’den hareket ederek başta annem ve eşim olmak üzere herkesin rızasını ve duasını alarak buraya doğru yola çıktık ve ailem dediğim, yuvam dediğim AK Parti Balıkesir İl Başkanlığı’na aday adaylığımızı yaptık.

BALIKESİR HEPİMİZİN

Balıkesir hepimizin, Balıkesir bizim. Biz Balıkesir’in evladıyız. Balıkesir’den Ankara’ya kadar Türkiye Milletvekilliğine kadar, vatandaşlarımızdan gelen talepleri, Balıkesir’imizin ihtiyaç duyduğu her ne sıkıntısı varsa bu sıkıntıları başta Balıkesirli hemşehrilerimiz olmak üzere teşkilatlarımızla, belediye başkanlarımızla canla başla, hep birlikte el ele bir sinerji oluşturarak nasıl hizmet edebiliriz, bunun derdi, aşkı ve heyecanıyla buradayız. Dertleri gidermek için geldik, derdi olanın derdiyle dertlenmek için geldik. Niçin aday olduk derseniz; bize tevdi edilen güzel hayır, niyetler, Rabbimin izniyle bizim de kalbimizde yerini buldu ve niyet hayır, inşallah akıbet de hayır olur düşüncesiyle yola çıktık.

MAKAM VE MEVKİ İÇİN DEĞİL HİZMET İÇİN YOLA ÇIKTIK

Büyüklerimizin öngörüleriyle hareket ettik, bendi başımıza yola çıkmadık. İnşallah Sayın İl Başkanımızın ve kıymetli teşkilat mensuplarımızın da destekleriyle, iyi niyetiyle, samimiyetiyle bu yolda biz canla başla çalışmaya adayız. Biz makam, mevkii için değil, başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere hem Cumhurbaşkanlığı seçiminde hem de milletvekili genel seçimlerinde Balıkesir’i nasıl şahlandırırız bunun için yola revan olduk. Ben siz değerli dostlarımın, vatandaşlarımızın, hemşehrilerimizin, teşkilatımızın desteğini arkamda görmek istiyorum. Ankara’da sizleri temsil edebilme noktasında bir iletişimci kardeşiniz olarak; hem siyasi hem de basın kuruluşlarında hizmetimi de dikkate alarak neyi yapıp neyi yapamayacağımızı da düşünerek yola çıktık.

ÖNEMLİ OLAN SORUNLARI ÇÖZMEK

Balıkesir için benim üzerime düşen ne varsa canla başla, Allah’ın izni ve takdiriyle sizler için adayım. Sizlerin desteğini arkamda görmek istiyorum. İnşallah dualarınızı esirgemeyiniz. Balıkesir için, ülkemiz için, ondan sonra tabi ki teşkilatımız için ve memleketimizin bütün fertleri için hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Haziran 2018 seçimleri çok çok önemli. Bizim aday olup olmamamız hiçbir önem ifade etmiyor. Önemli olan Balıkesir’de her bir kapıyı nasıl çalarız, her bir vatandaşımıza nasıl ulaşırız, her bir vatandaşımızın istek, talep ve önerilerini nasıl dinler, değerlendiririz ve bunun yukarılara nasıl taşırız bunun derdindeyiz. Bu sinerjiyi hep birlikte oluşturmak inşallah bize nasip olur.”