22 EKİM’de Balya ile başlayan CHP İlçe kongreleri dün Savaştepe ile tamamlandı. 20 ilçenin kongrelerini tamamlayıp ilçe başkan ve yönetimlerini belirleyen CHP’de şimdi tüm gözler 7 Ocak 2018 tarihinde yapılacak Balıkesir İl kongresine çevrildi.

CHP’NİN YENİ İLÇE BAŞKANLARI

20 ilçede kongrelerini tamamlayan Balıkesir CHP’de İlçe Başkanları şu isimlerden oluşuyor:  Ayvalık Hüseyin Şalmanlı, Balya Gülay Dayıcan, Havran Naci Savaş, Sındırgı Bekir Ertuğrul, İvrindi Ayhan Arslanbey, Marmara Nevzat Başkan, Gönen İbrahim Palaz, Edremit Tayfun Gerkuş, Bigadiç İsmail Kurtuluş Demir, Erdek Metin Uysal, Bandırma Atilla Atakay, Dursunbey Önder İkiz, Kepsut Celal Avcu, Susurluk İzzet Özdemir, Gömeç Senay Çankaya, Burhaniye Tarık Erdil, Altıeylül Haydar Çuhadar, Karesi Dilek Yalçın ve Savaştepe Metin Arslan.

SIRADA İL KONGRESİ VAR

CHP İl kongresi 7 Ocak 2018’de Gala’da yapılacak. İlçe kongreleriyle belirlenen İl delegelerinin oy kullanacağı kongrede mevcut İl Başkanı Ender Biçki yeniden başkanlığa talip. Biçki’nin karşısında ise CHP Karesi Belediye Meclis Üyesi Serkan Sarı yer alıyor. İlçe kongrelerinden çıkan sonuçlara bakılırsa, İl Başkan adayları arasında Sarı ve ekibi daha şanslı görünüyor. Haftasonu merkezdeki iki ilçe Karesi ve Altıeylül’ün kongreleri yapılmış, her iki ilçede de Sarı’nın destek verdiği listeler seçimi göğüslemişti. CHP İl kongresinin İl Başkanı Ender Biçki için çok rahat olmayacağı konuşuluyor.

Bu arada üçüncü bir ismin daha aday olarak çıkma ihtimali üzerinde duruluyor.