Karesi ve Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Cumhuriyet Halk Partisi’ni temsil eden Serkan Sarı 7 Ocak’ta yapılacak İl Kongresinde il başkanlığı için aday olduğunu açıkladı. Parti binasında basın toplantısı düzenleyen Serkan Sarı ve ekibi il başkanlığını daha iyi yönetmeye aday olduklarını bildirdi.

 

CHP İl Kongresi öncesinde başkanlık için adaylığını açıklayan Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Serkan Sarı gündemi takip eden değil gündemi belirleyen çalışmalara imza atacaklarını vurguladı. İl başkanı seçildiğinde kimseye ayrım yapılmayacağını belirten Serkan Sarı partide gençlere ve kadınların siyasette var olmalarını sağlayacaklarını ifade etti.

 

Çalışan ve çalıştıran bir yönetim anlayışı içinde olacaklarını belirten İl Başkan Adayı Serkan Sarı parti içinde kimseyi ötekileştirmeden el birliğiyle çalışacaklarını vurguladı. Sarı ayrıca 2019 seçimlerinde tüm ilçeleri alarak yerelde iktidar olmak istediklerini de ifade etti. Toplantı öncesinde İl Başkanı Ender Biçki Serkan Sarı’yı ilk tebrik eden isim oldu.

 

 

BELEDİYE MECLİSİNDE AKTİF MUHALEFET YAPTIM

Siyasete CHP’de başladığını ve CHP’den önce de hiçbir siyasi oluşumda yer almadığını belirten Serkan Sarı Karesi ve Büyükşehir Belediye Meclisinde aktif muhalefette bulunduğunu söyledi. Sarı şunları kaydetti:

“Belediye Meclisi’nde aktif ve etkin bir şekilde çalışmaktayım. Meclis çalışmalarımda yapmış olduğum muhalefet herkes tarafından bilinmektedir. Şehrimizde yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarının çözümünde ve onların haklarının korunması için diğer meclis üyesi arkadaşlarım ile mücadele veriyoruz. Gerek yazılı, gerek sözlü, soru önergesi vererek, davalar açarak etkin bir şekilde mücadele ediyoruz. İl Başkanı seçildiğim takdirde, aynı mücadeleyi daha da etkili bir şekilde vermeye devam edeceğim.”

TEK HEDEFİM BAŞARILI BİR İL BAŞKANI OLMAK

Tek hedefinin başarılı bir il başkanı olmak olduğunu belirten Sarı şunları kaydetti:

“Önümüzde çok önemli bir dönem var. Ben bu dönemde sadece Cumhuriyet Halk Partisinde il Başkanlığını yapmak istiyorum. Başka hiçbir hedefim yok. Eğer bu yetki bize verilir ise görev sürem sonuna kadar başka hiçbir Göreve talip olmayacağım. Aktif ve etkin bir şekilde Cumhuriyet Halk Partisi’ni önce belediye seçimlerinde sonrada Türkiye'de iktidar yapmak için çalışacağım.”

KİŞİSEL SİYASET ANLAYIŞINI KABUL ETMİYORUM

İl Başkanlığını siyasi basamak olarak kullanmayacağına söz veren Serkan Sarı şunları ifade etti:

“Bu görevler benim için bir mevki değil, bir mevzi olacak. Asla buraları bir basamak olarak kullanmayacağım. Kişisel hedefleri doğrultusunda siyaset yapanlar ile Cumhuriyet Halk Partisi hiçbir zaman bir yere gelemez. O yüzden herkes kişisel hedeflerini bir kenara bırakarak bu mücadelede yer almalıdır.”

İL BAŞKANLIĞINI DAHA İYİ YÖNETECEĞİZ

Bir önceki kongreden itibaren il başkanlığı için çalışmalara devam ettiklerini belirten Başkan Adayı Serkan Sarı şunları söyledi:

“Ben eğer partim için bayrak asmam gerekiyor ise, bayrak asarım, afiş asmam gerekiyor ise afiş asarım. Bana nerede ihtiyaç olduğunu düşünüyor isem orada olurum. Bugün de İl Başkanlığını daha iyi yöneteceğimize inanıyoruz ve bu göreve arkadaşlarım ile talip oluyoruz. Bizler sadece İl Başkanlığı seçimini kazanmak için değil, Cumhuriyet Halk Partisi’ne hizmet edebilmek için aday oluyoruz. Bizler kişisel siyasi anlayıştan sıyrılmış, samimi içten, yürekten siyaset yapan inanmış bir ekibiz.

HİÇ DURMADIK HEP ÇALIŞTIK

Bizler bir önceki il kongresinden bugüne kadar hiç durmadık. Ekip arkadaşlarım ile sürekli iletişim halinde kaldık. Düzenli olarak toplantılar yaptık. Sürekli sahada olmaya gayret ettik. Sadece seçim zamanlarında gezen bir siyasetçi değilim. Sürekli gençler ile emekçi kardeşlerim ile halkımız ile toplumun her kesimi ile temas halinde olduk. Onları dinledik ve projeler ürettik. Birçok proje hazırladık. Bizler artık iktidarı kazanmak istiyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarda olmasını istiyoruz.  "ARTIK GÜNDEMİ TAKİP EDEN DEĞİL, GÜNDEMİ BELİRLEYEN" bir anlayış ile partimizi yönetmek istiyoruz.

SÖYLEM İÇİN DEĞİL EYLEM İÇİN GELİYORUZ…

Siyasette rüzgâr tepeden essin diye beklemeyeceğiz. Rüzgârı biz estireceğiz. Bizler çalışacağız iktidarı tabandan halk ile birlikte kazanacağız. Herkesi dinleyen, anlamaya çalışan, söylem değil, eylem üretebilen bir yönetim olacağız. Daha yapıcı bir siyaset anlayışını benimseyeceğiz. Çözümün parçası olacağız. Bütün enerjimizi, dışarıdaki mücadeleye vereceğiz. Halkımız ile birlikte mücadele edeceğiz. Tarlada, fabrikada, sokaklarda siyaset yapacağız. Başarıları destekleyip başarısızlıkları düzeltmek için çalışacağız. Çözüm üreten olacağız. Gençleri takdir eden değil, gençlerle var olan bir yönetim olacağız. Laik Cumhuriyetimiz ve Demokrasi için kaygılanan Partilimiz veya parti üyesi olmayan, herkesi kucaklayacağız, benden olmayanı yok saymayıp, bölgecilik mezhepçilik diye ayrıştırmayacağız. Bizler birlik ve beraberlik için geliyoruz. Partimizi önce yerelde sonra da genelde iktidar partisi yapmak için mücadele eden bir il örgütü olacağız. Her kapıyı çalacağız. Kapı kapı çalışacağız, çözümlerimizi herkese anlatacağız.

BİRLEŞTİRİCİ GÜÇ OLARAK GELİYORUZ

Bütün bunları gerçekleştirebilmek için ben ve ekibim; gençliğimizle, dinamikliğimizle, üretkenliğimizle iktidarı hedefliyoruz" BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ" diyoruz ve sizlerden destek istiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin aydınlık geleceği için yürüyeceğimiz bu yolda, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün devrimleri bize ışık tutacak ve Altı Ok’un ilkeleri bize yol gösterecek ve onurlu mücadelemizde bize güç verecektir.  Atatürk'ün bize emanet ettiği en önemli mirası olan Cumhuriyetimize ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne sahip çıkmak için, birbirine destek olarak çalışan bir ekip olma bilinciyle “Biz varız, birlikte yaparız” diyoruz. Birlik ve beraberlik için “Balıkesir’in Birleştirici Gücü” olmaya geliyoruz. “Söz konusu vatan ise gerisi teferruattır” sözünü hayat felsefemiz yaptık. Tek gerçeğimizin ve geleceğimizin Cumhuriyet Halk Partisidir.”

KİŞİLER İÇİN SİYASET YAPMAYACAĞIZ

Kişileri için siyaset yapmayacaklarını da kaydeden Serkan Sarı şunları ifade etti:

“Bizler, memleketin çıkarlarını kendi çıkarlarından üstün tutanlarız. Geçmişteki hatalarımızdan ders çıkaracağız. Önümüzdeki dönemde bu konuda hata yapma şansımız yok. Bizler bunun bilincindeyiz. En önemlisi de adaylarımızı belirlerken kimleri milletvekili, kimleri belediye başkanı yapacağız diye değil 3 olan milletvekili sayımızı nasıl 4-5-6 hatta 9 yaparız, bizim olmayan AKP’nin yönettiği belediyeleri nasıl sosyal demokrat belediyecilik ile tanıştırırız, yerelde ve genelde nasıl iktidar oluruz onu hedefliyoruz. Küçük hesaplar peşinde koşanlara, koltuk derdinde olanlara müsaade etmeyeceğiz. Ben değil biz diyeceğiz. Cumhuriyet halk partisine yakışır bir siyaset yapacağız.”

AKP ÜLKEMİZİ YÖNETEMİYOR

Ak Parti’nin 15 yıldır ülkeyi iyi yönetmediğini de kaydeden Serkan Sarı şunları ifade etti:

“Yaşadığımız bu dönemde ülkemizin çok büyük sıkıntıları var. Bu iktidar Ülkemizi FETÖ ve PKK gibi hain terör örgütlerinin bataklığına sürüklemiştir. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde hiç olmadığı kadar sıkıntılı bir dönem geçiriyor. OHAL in karanlığında tek adam rejimi ile yönetiliyor. AKP iktidara geldiği günden beri Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm kurumlarını birer birer yok etti. Ülkemizi artık yönetemez duruma geldiler. Ekonomik sıkıntılar ortada Türk Lirası her geçen gün değer kaybediyor. Yanlış ekonomik politikalar sebebi ile vatandaşlarımız yoksulluğa mahkûm ediliyor. Bu hükümet üretimden uzaklaşmış çiftçi, köylü, sanayici üretim yapamaz duruma gelmiştir. Yandaşlara 94 yıllık Cumhuriyetimizin bütün birikimleri peşkeş çekilmiştir. Sınırlarımızda yaşanan gelişmelere karşı doğru politikalar izlenememiştir. Eğitim sistemimiz çökmüştür. Ülkemizde milli olarak bilinen iki önemli bakanlık vardır. Biri Milli Eğitim bakanlığı diğeri Milli Savunma bakanlığı ama ne yazık ki ikisi de milli bir politikalardan uzak bir şekilde yönetiliyor. Dünya siyasetinde ülkemizin itibarı her geçen gün zedeleniyor. Bütün bu olumsuzluklara dur diyebilecek tek bir güç vardır o da Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Artık ülkemizin Cumhuriyet Halk Partisi tarafından yönetilmesi gerekiyor. Bence bu bir tercih değil zorunluluktur.

Cumhuriyet Halk Partisi emekten, halktan, hukuktan ve adaletten yana olmuştur. Bunun için mücadele etmiştir. Mücadelenin, her yerde olması gerektiğine inanıyoruz. Masa başında mücadele ettiğimizden daha fazla sokaklarda mücadele ederek Balıkesir’in her köşesinde ses getireceğiz.”

ÇALIŞAN VE ÇALIŞTIRAN BİR YÖNETİM ANLAYIŞI İLE GELİYORUZ SÖZÜMÜZ SÖZ..

Çalışan ve çalıştıran bir yönetim anlayışı benimsediklerini söyleyen Serkan Sarı şunları kaydetti:

“Yerinde, aktif ve katılımcı eylemler yapacağız. Sokağa çıkacağız. Mücadelemizi halkımız ile beraber, halkımız için vereceğiz. Yönetim kurulumuzu yüzde 50 oranında artırarak daha etkin! Daha geniş, katılımcı ve çoğulcu bir anlayışla partimizi yöneteceğiz. İlçelerimiz arasında dayanışma sağlayacağız. Parti içinde karşı tarafı olmayan bir siyaset yapacağız. Sadece kendi çalışan değil, Çalışan ve çalıştıran, örnek bir İl Başkanlığı yapacağız. Güçlü bir İl Başkanlığı çatısı altında güçlü ilçe yönetimlerinin olmasını sağlayacağız.”

 

SADECE GENÇLERİ DESTEKLEYEN DEĞİL

GENÇ VE DİNAMİK BİR İL YÖNETİMİ İÇİN GELİYORUZ

Yönetime geldikten sonra partide gençlere ve kadınlara daha çok yer vereceklerini ifade eden Serkan Sarı şunları kaydetti:

“Gençlik örgütümüzü aktifleştirecek; gençlik kampları ve sosyal kültürel etkinlikler ile gençlerimizi kazanacağız. Her zaman gençlerimiz ile birlikteyiz, onlara destek olduk ve olacağız. Bizler artık Cumhuriyet Halk Partisi’nin gençleşmesini ve genişlemesini istiyoruz. Bu gün sizlere söz veriyoruz. Partimizi GENÇLEŞTİRECEĞİZ!

DAHA ÇOK KADINIMIZI SİYASETE KAZANDIRACAĞIZ

Kadınların parti içinde ayrıştırılmasına karşıyım. Sadece kadın kolları ile sınırlandırılmamalı. Kadınlarımız artık bundan sonra siyasetin dışında kalmayacak, aktif, istekli, mücadeleci, yürekli kadınlarımızın önünü açacağız. Parti içi pozitif ayrımcı bir politika sürdürerek, kadınlarımıza sahada daha çok destek vereceğiz. Kadınlarımızın çalışmalarında hep onların yanında olacağım ve onlara destek olacağız. Yönetim kurulumuzda sizlerin gördüğü gibi kadınlara çok yer veriyoruz ve daha da çok yer vereceğiz. Kadınlarımız bulundukları her yeri kendileri gibi güzelleştiriyorlar. Siyasetin de kadınlara ihtiyacı var.”

BÜYÜYEN, GENÇLEŞEN VE GENİŞLEYE

BİR İL ÖRGÜTÜ OLACAĞIZ

Balıkesir’de üye sayısını arttırmak için çalışacaklarını belirten Serkan Sarı şunları ifade etti:

“Cumhuriyet Halk Partisi’nin kapısı bundan sonra herkese açık olacak. Küçük olsun bizim olsun anlayışını bitireceğiz. Büyüyen, genişleyen ve gençleşen bir il örgütü olacağız. Üye sayımızı artıracağız. Bizler bütün vatandaşlarımızın oylarına talibiz. Bizler Balıkesir’de bütün vatandaşlarımızın desteği ile 2019 yerel seçimlerinde ilçe belediyelerimizi alacağız, sonra Büyükşehir Belediyesi’ni alacağız ve milletvekili sayımızı arttırarak, başkanlık seçiminde Cumhuriyet Halk Partisi’nin kazanmasını sağlayacağız. Ülkemizin yeniden güçler ayrılığı ilkesinin hakim olduğu parlamenter sistem tarafından yönetilmesini sağlayacağız.”

CHP TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN, KURUCU VE KORUYUCUSU

Atatürk Devrimlerinin ışığında çalışmalarını sürdüreceklerini kaydeden Serkan Sarı şunları ifade etti:

“Cumhuriyet Halk Partisi’nin Tarihi; emperyalizme karşı yakılan Kuvayı milliye ateşi ile başlayan Kurtuluş Savaşı mücadelesine dayanır. Türkiye’nin kurucu ve koruyucu partisinin temsilcileri olarak bizler biliyoruz ki; Cumhuriyet Halk Partisi otel odalarında değil, savaş meydanlarında kurulmuştur. Bizler laik Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve savunucusu olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin onurlu ve genç temsilcileri olarak bu emanete sonsuza kadar sahip çıkacağız. Atatürk’ün devrimlerinin ışığında ALTI OK ilkelerinin bize gösterdiği yolda Partimizi iktidar yapmak için çalışacağız. Bizler buna çok inandık. Gelin birlik olalım, gelin bize güç verin.

Ne Ezen, Ne Ezilen insanca hakça bir düzen için mücadele edeceğiz.”