AK Parti Genel Merkez Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı tarafından yaşam ve mekan kalitesi yüksek, kimlikli, sürdürülebilir şehirler kavramlarından yola çıkarak, tıpkı Türkiye’nin 2023 hedefleri gibi her şehrin kendine özgü 2023 hedeflerinin ve vizyon planlarının ortaya konulmasının hedeflendiği “Şehrim 2023” projesi kapsamında Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Genel Merkez önünden yolcu edilen Şehrim 2023 otobüsünün 5. durağı Balıkesir olacak.

Şehrim 2023 otobüsü, 26 - 31 Mart tarihleri arasında Balıkesir’in çeşitli meydanlarında Balıkesirlilerle bir araya gelerek şehri en iyi bilenlerin, o şehirde yaşayanların çevre, şehir ve kültür başlıklarında Balıkesir’e ilişkin hayal, görüş ve öneri ve taleplerini dinleyecek. Katılımcılar ayrıca www.sehrim2023.com adresi ve mobil uygulamalar aracılığıyla şehrine özel anket ile görüşlerini paylaşabilecek.

Şehrim 2023 otobüsünün 26 Mart Pazartesi günü şehrin merkezinde bulunan Toplu Taşıma Merkezi’nde, 27 Mart Salı günü Gönen Pazaryeri Bandırma Sahil Meydanı’nda, 28 Mart Çarşamba günü Ali Hikmet Paşa Meydanı’nda, 29 Mart Perşembe günü Ayvalık Sahil Meydanı’nda, 30 Mart Cuma günü Edremit Meydanı’nda ve 31 Mart Cumartesi günü şehrin merkezinde bulunan Cumartesi Pazarı’nda Balıkesirlilerle bir araya gelmesi bekleniyor. Çarşamba günü ayrıca, akademisyenlerin, öğrencilerin, sivil toplum kuruluşlarının, kanaat önderlerinin, engellilerin, şehri için fikri olan tüm tarafların katılımıyla Balıkesir’in, çevre, şehir ve kültür başlıklarında ele alınacağı “Şehir Buluşması” da gerçekleştirilecek.

Konuya ilişkin değerlendirmelerini paylaşan AK Parti Genel Merkez Çevre, Şehir ve Kültür Başkanı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, “Tıpkı Türkiye’nin 2023 hedefleri gibi şehirlerimiz için de 2023 hedeflerini ve vizyon planlarını belirleme hedefi doğrultusunda Şehrim 2023 projemize başladık. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın projemize büyük desteği ve otobüslerimizin gittiği şehirlerde gördüğü ilgi şehirlerimizin geleceğinin şehrin dinamiklerinin katılımıyla ortak akıl yoluyla belirlenmesi noktasında heyecanımızı daha da artırdı.” diye konuştu.