10 NUMARA 2 ŞAMPİYON

Hatice Fahriye Eğinlioğlu İlkokulu 2-İ sınıfı öğrencilerinden Emir Sözat, 30 Nisan -1 Mayıs 2018 tarihleri arasında  Kurtdereli Spor Salonu'nda gerçekleştirilen "Sporda Yetenek 10'la Gelecek" Satranç Balıkesir İl Birinciliği'nde C Kategorisi genelde şampiyon  oldu. Aynı kategoride Emirhan Onocak sekizinci sırada yer buldu.

C Kategorisi kızlarda 2-İ sınıfı öğrencilerinden Zeynep Çantay şampiyonluğu kazandı.  Aynı okuldan Nilay Yağmur Gürkaş üçüncü, Hazal Hanife İçöz sekizinci ve Ecrin Zeybek'de dokuzuncu oldu. 

TAKIMLARDA İL ŞAMPİYONU

Hatice Fahriye Eğinlioğlu İlkokulu 2018 Balıkesir Minikler Okul Sporları Satranç Takım yarışmaları İl Finali'nde de yine zirvede yer aldı.  2-3  Mayıs 2018 tarihleri arasında Balıkesir Kurtdereli Spor Salonu'nda gerçekleştirilen turnuvada HFE İlkokulu  Minik B Genel kategorisinde 2-İ sınıfı öğrencilerinden Emirhan Onocak, Emir Sözat, Mehmet Bozbey ve Ahmet Vefa Ermişoğlu temsil etti. Minik erkekler tüm rakiplerini yenip, namağlup il şampiyonu  oldu.

Minik B Kızlar Kategorisinde 2-İ sınıfı öğrencilerinden Zeynep Çantay, Ecrin Zeybek, Nilay Yağmur Gürkaş, Hazal Hanife İçöz ve Azra İçöz'den oluşan HFE takımı,  birinci takımla eş puan ve averajla il ikinciliğini kazandı.

Şampiyon öğrencilerin sınıf öğretmeni ve aynı zamanda antrenörleri de olan Nizamettin Güngör, "Minikler kategorilerinde 19 öğrencimizle finalde yer aldık.  Öğrencilerimiz bölgeden sonra il finalinde de şampiyonluk sevinci  yaşadılar. İlimiz satrancına yatırım yapmaya devam ediyoruz. Başarılarından dolayı öğrencilerimi tebrik ediyorum" dedi. 

OKUL MÜDÜRÜ ÖDÜLLENDİRDİ

Satranç takımlarının başarısı okulda sevinçle karşılandı. Şampiyon sporcuları ödüllendiren Hatice Fahriye Eğinlioğlu ilkokulu Müdürü İsmail Hakkı Çekiç, "Minikler Okul Sporları Satranç Turnuvası'nda bizi gururlandıran öğrencilerimizi ve öğretmenleri Nizamettin Güngör'ü kutluyorum. Bu öğrencilerimizin gelecekte de bir çok başarıya imza atacaklarını inanıyorum.  Ayrıca okulumuz adına turnuvaya katılan tüm öğrencilerimizi gösterdikleri başarılı performanslarından dolayı kutluyorum"  dedi.