Pelitköy Özel Eğitim ve İş Uygulama Merkezi’nde eğitim gören 76 öğrencinin yıl boyunca hazırladığı resimler, takılar ve hediyelik eşyalar Cumhuriyet Meydanı’nda sergilendi. Özel öğrencilerin eserleri ilgi görürken, sergiyi çok sayıda vatandaş ziyaret etti, alışveriş yaptı. Sergiye katılanlara teşekkür eden Okul Müdürü Oktay Ertaş “Her sene geleneksel hale getirdiğimiz sergimizi bu senede Allah’ın izniyle açtık. Çocuklarımız bu sergide okulda yaptıklarını toplumla buluşturdular. Çocuklarımız üretici konuma geçtiler. El sanatları öğretmenlerimizin bunda emeği çok büyük. Öğretmenlerimizin öğrencilerimizle birlikte yapmış olduğu çalışmaları Burhaniye Cumhuriyet Meydanı’nda sergileme imkanı oldu. Öğrencilerin çalışmaları yoğun ilgi gördü. El emeği göz nuru çalışmaları toplumla buluşturduk. Öğrenci ve öğretmenlerimizi kutluyorum.” dedi.

ÇOK GÜZEL ESERLER ORTAYA ÇIKMIŞ”

Ürünleri beğendiğini anlatan Gürhan Kuştutan “Bir yıl boyunca çocuklarımızın yapmış olduğu ürünleri burada gördük. Onlarla iftar ettik. İş okulumuzun tüm personelini, usta öğreticilerini ve öğretmenlerimizi kutluyorum. Çok güzel emekler vermişler. Çok güzel eserler ortaya çıkmış.” dedi.

“SERGİYE BÜYÜK KATILIM VAR”

İş uygulama öğretmeni Nedret Karamanoğlu ise “Pelitköy Özel Eğitim İş Uygulama Okulumuzun 6 aylık çalışmaları sonunda güzel ürünler çıktı. Resim öğretmenlerimizin iş uygulama öğretmenlerimizin el sanatları öğretmenlerimizin büyük katkıları var. Bu sene yapmış olduğumuz sergiye büyük katılım var. Öğrencilerimiz çok güzel çalışmalar yaptılar. Bir dahaki sene çok daha güzellerini bekliyoruz.” dedi.

 Resim öğretmeni Canan Açan da “Öğrencilerimizle 8 aylık bir eğitim sürecinin sonunda oluşturduğumuz resimleri bugün sergiledik. Sergimize güzel bir katılım var. İlgi gayet güzeldi. Yıl boyu emek veren öğrencilerimize, idarecilerimize ve öğretmenlerimize çok teşekkür ederim.” dedi. İHA