KAFAOĞLU OYUNU KULLANDI, KÖY HAYRINA GİTTİ

BALIKESİR Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, oyunu Çiğdem Batubey İlköğretim Okulu’ndaki 1244 nolu sandıkta kullandı. Eşi ve çocuklarıyla birlikte sandık başına giden Başkan Kafaoğlu, sandık görevlileri ve vatandaşlarla da sohbet etti.  Kafaoğlu, “Vatandaşlık görevimizi yaparak oyumuzu kullandık. İlimiz, ülkemiz ve milletimiz için hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Kafaoğlu daha sonra Atköy’de HAYKOOP Başkanı ve Büyükşehir Meclis Üyesi Faruk Özen’in babasının hacı hayrına katıldı.

 

YÜCEL YILMAZ AİLESİYLE BİRLİKTE SANDIK BAŞINDAYDI

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ise oyunu Zühtü Özkardaşlar Lisesi’nde kullandı. Eşi Mehtap Yılmaz ve çocuklarıyla birlikte sandık başına giden Yılmaz, oy kullanırken çekilen fotoğrafları sosyal medyada da paylaştı. Yılmaz, sosyal medya paylaşımında şu mesajı verdi: “Sevgili Eşim Mehtap Yılmaz ile birlikte oyumuzu kullandık. Daha büyük, daha güçlü ve daha istikrarlı bir Türkiye için milat olması dileğiyle.Vatanımıza, milletimize hayırlı olsun.”

Yılmaz daha sonra Karesi ilçesinde oy kullanılan çeşitli okulları da ziyaret etti, sandık görevlileri ve seçmenlerle sohbet etti.

 

İLÇE BELEDİYE BAŞKANLARI SANDIK BAŞINDA

Balıkesir’de ilçe belediye başkanları kayıtlı oldukları sandıklarda oylarını kullandılar. Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu ve Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul kullandıkları oyların ardından seçimlerin herkes için hayırlı olması temennisinde bulundular. İlçe Başkanları daha sonra ilçlerinde ki okullarda bulunan seçim sandıklarını dolaştılar. 

 

VALİ ERSİN YAZICI DA OYUNU KULLANDI

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için eşi Hanife Yazıcı ile birlikte İnebey Anadolu Lisesinde oyunu kullandı. 
Balıkesir Valisi Yazıcı sandık başına giderek vatandaşlık görevini yerine getirdi. Karesi ilçesindeki İnebey Anadolu Lisesine eşi Hanife Yazıcı ve çocukları ile gelen Vali Ersin Yazıcı, kayıtlı olduğu 1332 numaralı sandıkta Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için oyunu kullandı. 
Vali Yazıcı oyunu kullandıktan sonra yaptığı açıklamada Seçim Harekat Merkezi oluşturduklarını ve bu merkez aracılığıyla seçimin huzur ve güven içerisinde devamı için gerekli takibin yapıldığını ifade etti. Vali Yazıcı, sandık alanlarında da seçim güvenliğinin sağlanabilmesine yönelik her türlü tedbirin alındığını dile getirdi. 
Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin hayırlı olmasını temenni eden Vali Ersin Yazıcı, "Oy kullanarak vatandaşlık görevimizi yerine getirdik. Ümit ediyorum halkın iradesi en güzel şekilde sandığa yansıyacak ve demokrasimiz bundan kazançlı çıkacak. Sabah 8'den bu yana ilimizde bize yansıyan olumsuz bir durum yok. Son derece sakin bir şekilde oy verme işlemlerimiz sürüyor. Tedbirlerimiz devam ediyor. Gösterdikleri duyarlılıktan ötürü tüm Balıkesirli hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Sandıklar seçim kuruluna teslim edilinceye kadar arkadaşlarımız görevleri başında olacak. Görev alan tüm arkadaşlarımıza da kazasız belasız görevler diliyorum" dedi.