2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Meslekî Çalışmalar Programında ikinci gün etkinliği olarak yer alan “Buz Kırma Etkinlikleri” kapsamında öğretmenlerle bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız iletişim ve aidiyet duygusuna dikkat çeken konuşma yaptı.

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız konuşmasında şunları söyledi: “2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Mesleki Çalışmalar Döneminin ikinci gününde Atatürk İlkokulunda siz değerli öğretmen arkadaşlarımla bir arada olduğum için mutluyum. Öncelikle yeni eğitim-öğretim yılında her şeyin gönlünüzce olması dileklerimle 2018-2019 eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bizler için çok önemli ve değerli olduğunuzu bilmenizi istiyorum. Çünkü sahip olduğumuz, olacağımız bütün güzellikler sizin eseriniz. Hayatta her şey akademik başarıdan ibaret değil. O nedenle akademik başarıyı öncelikli hedef olarak görmemeliyiz. Önemli olan iyi, erdemli ve değerleriyle bütünleşmiş nesiller yetiştirebilmek. BENGİ Projesi ile de en büyük hedeflerimizden biri bu: Değerler eğitimi ve okuma kültürü… Bundan sonraki süreçte sizler sayesinde ilimizde çok daha güzel bir noktaya erişeceğimize yürekten inanıyorum. Yeter ki kurum kültürünü yakalamayı başaralım.”

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız’a, Atatürk İlkokulu Müdürü Turhan Demirtaş tarafından öğretmenler adına çiçek takdiminin ardından toplantı sona erdi.