Karesispor Basketbol Takımı sosyal sorumluluk projesi kapsamında okul öğrencileriyle buluşmaya devam ediyor. Karesispor Genel Menajeri Anıl Uyanık, Baş Antrenör Gencer Baytimür ile oyuncular Ryan Wright, Kerem Gülmez ve Hazer Avcı Albay C. Tayyar Nuran Oğuz Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya gelerek basketbol konuştu.

Albay C. Tayyar Nuran Oğuz Anadolu Lisesi öğrencileri Karesispor teknik, idari heyet ve oyuncuları sordukları sorularla terletti. Okul öğrencileri takımın kötü gidişatını teknik heyete sorarken, oyunculara da daha iyi oynamaları ve takıma katkı sunmaları için telkinde bulundu.

BASKETBOL BALIKESİR’İN GENLERİNDE VAR

Öğrencilerle buluşmada ilk olarak Karesispor Genel Menajeri Anıl Uyanık takım hakkında bilgiler vererek başladı. Anıl Uyanık şunları söyledi:

“Karesispor 2014 yılının Aralık ayında Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın destekleriyle kurulmuş bir spor kulübü. Yaklaşık 3 yıldan bu yana başta basketbol olmak üzere farklı spor dallarında faaliyetlerini devam ettiriyor. Basketbol Karesispor’un ana, lokomotif branşı diyebiliriz. 2014-2015 sezonunda Türkiye Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi’nde ilk iki takım arasına girerek Türkiye Basketbol 2’nci Ligi’ne yükselmiş bir takım. Geçtiğimiz yıl da yine bu başarı trendini devam ettirerek Türkiye Basketbol 2’nci liginden 1’nci ligine yükselmiş bir takım. Bu sezon da Balıkesir’i basketbol 1’nci liginde Bandırma Kırmızı ile beraber temsil eden iki takımdan birisiyiz. Basketbol Balıkesir’de çok seviliyor. Şehrin genlerinde olan bir spor dalı. Eminim ki sizler de bizi salona gelip destekliyorsunuz. Biz de bugün sizlerle bir araya gelerek bir nevi iadei ziyaret yapmak istedik.”

 

SORULARIYLA TERLETTİLER

Anıl Uyanık’ın kulüp hakkında verdiği bilgilerin ardından Albay C. Tayyar Nuran Oğuz Anadolu Lisesi öğrencileri takım ve basketbol hakkında merak ettiklerini Baş Antrenör Gencer Baytimur, takım oyuncuları Ryan Wright, Kerem Gülmez ve Hazer Avcı’ya sordu. Sohbet havasında geçen etkinlikte öğrenciler Karesi Basketbol takımını desteklemek için salona geleceklerine söz verdi.