BASKİ Genel Müdürü Talat Özen sorumluluk sahasındaki çalışmaları yerinde inceleyerek çalışmalarını sürdürüyor. Son olarak Sarımsaklı Plajına deşarj olan Nikita Deresi’ndeki kirlilik durumuna ilişkin incelemelerde bulunan Talat Özen, yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

 

Körfez Bölge Şube Müdür Vekili Zülfü Beltek, Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Aydın Özen, Büyükşehir Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Mustafa Yılmaz, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Müdür Yardımcısı İlyas Çakmak ve Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi İnşaat Mühendisi Prof. Dr. Yalçın Yüksel’in de hazır bulundukları inceleme gezisinde oluşan kirliliğin önlenmesine ilişkin incelemelerde bulunuldu.

 

Ayvalık’da bulunan Sarımsaklı sahilinde Nikita deresi Zeytin İşletmelerinin suyunun kontrolsüz olarak deşarj edilmesiyle ilgili dere yatağında oluşan kirlilik heyetçe incelenirken; kirliliğe sebep olan fabrikanın zeytin atık suyu kontrolünün nasıl sağlanacağı tartışıldı. Önümüzdeki günlerde geniş katılımlı bir toplantı planlanarak toplantıya kirliliğe sebep olan firmalarında davet edilmesi kararlaştırıldı.