Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Balıkesir Şubesi'nin yönetici ve üyeleri, Bigadiç’te düzenlenen yemekte bir araya geldi.

Belirlediği global vizyon çerçevesinde yurt içinde ve yurt dışında ağını genişletmeye devam eden Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Balıkesir’deki çalışmalarını da hız kesmeden sürdürüyor. Kurulduğu günden bu yana teşkilatlanmasını dünyanın her yerinde devam ettiren ve 28 yılda Türkiye’nin en büyük STK’sı konumuna yükselen MÜSİAD; Balıkesir’de de bir yandan kendi içinde olağan toplantı, eğitim ve ilişkilerini sürdürürken bir yandan da Balıkesir Merkez ve İlçelerdeki Sanayici ve İşadamlarıyla bir araya geliyor.

Balıkesir MÜSİAD Başkanı Tuncay Yıldız ve Yönetim Kurulu Üyeleri bu bağlamda MÜSİAD Üyesi Yaşasın Ünalan’ın ev sahipliğinde Bigadiç’te Bigadiçli ve Sındırgılı Sanayici ve İşadamlarıyla bir araya geldi.

BİR OLMALIYIZ BERABER OLMALIYIZ

Sındırgı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Halil Güner’in de katıldığı buluşma ilk olarak ev sahibi Bigadiçli İş Adamı Yaşasın Ünalan’ın selamlama konuşması ile başladı. Daha sonra konuşma yapan Balıkesir MÜSİAD Başkanı Tuncay Yıldız şunları kaydetti:

“Öncelikle Zeytin Dalı operasyonu kapsamında Afrin’de şehit olan Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar, kahraman ve necip ordumuza da muvaffakiyetler diliyorum. Birlik ve beraberliğimize her zamankinden daha çok ihtiyacımızın olduğu bugünlerde bir olmalıyız, beraber olmalıyız, güçlü olmalıyız. Çünkü bir ülkenin esnafı güçlü olursa, sanayicisi, işadamı, bürokratik yapısı, siyaset ve yargı erkleri güçlü olursa elbette ordusu güçlü olur elbette o ülke ve o millet güçlü olur. İşte bizim bütün çabamız, bütün çalışmalarımız ve idealimiz budur ve bu yüce ideale ulaşmak, büyük ve güçlü Türkiye’yi inşa etmek içindir. Bu sebeble hem ülke ve dünya gündemini değerlendirmek hem de iş dünyasının notlarını paylaşmak üzere böyle güzel bir davete çağrıldığım için teşekkür ederim.”

Başkan Yıldız’ın konuşması ardından karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu ve soru cevap kısmı ardından buluşma sona erdi.