HABER GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN

Karesi Zübeyde Hanım Anaokulu’nun Menekşeler sınıfı öğrencileri yıl sonu şenliğinde düzenledikleri geri dönüşüm defilesiyle çevre kirliliğine dikkat çektiler. Okul bahçesinde yapılan geri dönüşüm defilesinde öğrenciler kadar velilerinde heyecanı görülmeye değerdi. Minik öğrenciler; poşet, karton, plastik, metal ve cam malzemelerden yaptıkları giysiler ile podyuma çıktılar.

DEĞİŞİK ÜRÜNLER ORTAYA ÇIKTI

Geri dönüşüm defilesi öncesi Menekşeler sınıfı öğretmeni Fatma Kuvancı kısa bir konuşma yaparak “Bugün sizler burada geri dönüşüm projemiz olan geri dönüşüm defilemizi sunacağız. Geri dönüşüm malzemeleri; cam, kağıt, metal, karton ve plastik maddelerin doğayı kirletmemek adına işlemden geçerek tekrardan bize farklı malzemeler olarak dönüşmesidir. Fakat biz bunları kendi adımıza değerlendirmek amacıyla çocuklarımız ve velilerimizle birlikte değişik ürünler ortaya çıkardık. Bunları şimdi sizin beğeninize sunuyoruz.” şeklinde konuştu.

Minik öğrenciler atık malzemelerden hazırladıkları giysileri anne, baba ve büyüklerine sunarken oldukça başarılı olarak, izleyicilerinden büyük alkış aldılar. İHA