Bursa’nın İnegöl ilçesinden  Ayvalık’a tatile giden Yaşar ve Sema Kaya çiftinin 8 yaşındaki çocukları Berkay Kaya, konakladıkları otelin havuzunda boğuldu.

 Bursa’nın İnegöl ilçesinden tatil için Ayvalık’a giden Yaşar ve Semra Kaya, 2 çocukları ile birlikte sabah Lale Adası’nda 5 yıldızlı bir otele yerleşti. Kaya ailesi öğle yemeğini yedikten sonra 4 yaşındaki kızlarının temizliği için kaldıkları otelin odasına çıktı. Bu sırada Kaya ailesinin 8 yaşındaki oğulları Berkay Kaya yüzmek istediğini belirtti. Çift de oğulları Berkay Kaya’yı otelin havuzuna bırakıp, tekrar odaya döndü.

ÇOK MİKTARDA SU YUTTU

İddiaya göre, yüzme bilmeyen ve yetişkinler havuzuna girdiği ileri sürülen Berkay Kaya, suyun içinde çırpınınca çevredeki diğer tatilciler tarafından sudan çıkarıldı. Olayı duyan Kaya çifti hemen havuzun başına koştu. Çok miktarda su yutan Berkay Kaya, olay yerine çağrılan 112 acil servis ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından ambulansla Ayvalık Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Berkay Kaya, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Hastaneye koşan Kaya çifti, oğulları Berkay Kaya’nın hayatını kaybettiğini öğrenince sinir krizleri geçirdi. Hastane morgunda savcılık tarafından yapılan incelemenin ardından Berkay Kaya’nın cesedi otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

GÖZYAŞLARIYLA TOPRAĞA VERİLDİ

Aileye teslim edilen çocuğun cenazesi, Bursa'nın İnegöl ilçesine götürülerek burada İkindi Namazı’nı müteakip Yeni Mahalle Camisi'nde kılınan Cenaze Namazı’nın ardından Kent mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi. İHA