Türk Eğitim-Sen Balıkesir 1 Nolu Şube, Yarış Ortaokulu Konferans Salonunda geçtiğimiz gün “Mehmet Akif Ve Çanakkale Muharebeleri” konulu panel düzenledi.

Panele konuşmacı olarak Balıkesir Üniversitesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Mustafa Özsarı, Prof. Dr. Ertan Örgen, Doç. Dr. Zeki Çevik, Öğr. Gör. Ahmet Uysal katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, Türk Eğitim-Sen Balıkesir 1 Nolu Şube Başkanı Ahmet Baki’nin açılış konuşması ile devam etti. Türk Eğitim-Sen Üyeleri Suzan ve Mahmut Çamlı'nın 5 yaşındaki kızları Almila Nur Betül Çamlı'nın İstiklal Marşını okumasının ardından Panele geçildi.

Başkanlığını Prof.Dr. Mustafa Özsarı’nın yaptığı etkinlikte “Mehmet Akif ve Asım”, Prof.Dr. Ertan Örgen “Edebiyatımızda Çanakkale Muharebeleri”, Doç.Dr. Zeki Çevik “Çanakkale Muharebelerinin Türk ve Dünya Tarihindeki Yeri ve Önemi”, Öğr.Gör. Ahmet Uysal “Tarih ve Tarih Bilinci” konularında konuşmalar yaptılar. Program Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un "Çanakkale Şehitlerine" şiirinin okunmasının ardından, Mehmetçiklerimizin Çanakkale menüsüne uygun olarak Buğday Çorbası ve Üzüm Hoşafı ikramıyla sona erdi.