Marmara Belediyeler Birliği (MBB) Encümeni, MBB ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın başkanlığında Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’un ev sahipliğinde Balıkesir’de toplandı. Toplantıya Başkan Uysal’ın yanı sıra encümen üyeleri; Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen ve MBB Genel Sekreteri M. Cemil Arslan katıldı.

YEREL YÖNETİMLERE DE SORUMLULUK DÜŞÜYOR

Encümen toplantısında, ekonomik savaş ve psikolojik algı operasyonu kapsamında Türk Lirası'nı yıpratmaya yönelik adımların atıldığı bu dönemde; devletin aldığı tedbirlere ek olarak yerel yönetimlerin de üzerlerine düşen sorumluluk çerçevesinde gerekli adımları atması kararlaştırıldı.

Başkan Uysal toplantıda, başta MBB üyeleri belediyeler olmak üzere tüm yerel yönetimlere ve ilgili aktörlere yerli ve milli ürün kullanma çağrısında bulundu.

 “TÜM BİRLİK ÜYELERİ DESTEK OLACAKTIR”

Toplantıdaki tüm encümen üyeleri yerli ve milli ürün kullanımının teşvik edilmesi çağrısını güçlü bir şekilde desteklediklerini ve bu konuda özel hassasiyet göstereceklerini, tüm birlik üyelerinin de bu çağrıya destek olacağına inandıklarını kaydetti.

Toplantıda ayrıca birliğe üye olan belediyelerin sorunları, çözüm yolları ve halka daha iyi hizmet ulaştırılması konularında görüş alışverişinde bulunuldu.

Marmara Belediyeler Birliği'nin 6’sı büyükşehir olmak üzere 190 üyesi bulunuyor. İHA