Başkan Hasan Avcı mesajında şunları söyledi:

‘’Küresel sorunlarda Türkiye’ye özenip arabuluculuğa soyunan Macron’un ülkesi Fransa’nın eski Cumhurbaşkanı Sarkozy’nin de aralarında bulunduğu 300 Fransız yazar ve siyasetçi, şiddet ve Yahudi düşmanlığı yaydığı iddiasıyla Kuran’ı Kerim den bazı ayetlerin çıkarılmasını talep ettiler. Bizler bütün dinlerin kitaplarına, peygamberlerine, bütün toplumların inançlarına azami saygı gösteriyoruz. Ancak İslam düşmanlarının maziden atiye kinleri nefretleri hiç bitmiyor. Tahrif ettikleri Tevrat’taki şiddeti katliamı tavsiye eden teşvik eden ayetleri görmeyen, kendi tarihlerindeki soykırımları görmezden gelen bir kısım Fransızlar sonunda bu hadsizliği, bu arsızlığı da yaptılar. Sayın Cumhurbaşkanımızın en uygun şekilde “Aşağılıksınız” diye seslendiği bu haddini bilmezlere biz de diyoruz ki, Kur’an-ı Kerim nazil olduğundan bugüne kadar tek bir kelimesine halel gelmedi, değişmedi, değiştirilemedi. Bundan sonra da değiştirilemeyecek. Bunlar Beyhude çabalar olarak bugüne kadar olduğu gibi tarihteki yerini alacaktır.

Çünkü bu konuda Allah-ü Teala’nın bize vaadi var. Hicr  Suresi 9. Ayette “Kur’an ı sana biz indirdik, onu koruyacak olan da biziz” buyuruluyor. Elbette onlar da biliyor Kur’an-ı Kerim’e  bir fiskelerinin dahi dokunmasının mümkün olmadığını. Ancak yeryüzünde fitneyi sürekli yayma görevlerini yerine getiriyorlar.

Başaramaycaksınız !Kur’an-ı Azimüşşan’ı elimizden alamayacaksınız!!!!

Bu çirkin ve alçakça girişimi şiddetle kınıyor, tüm vatandaşlarımızı bu tür dış ve iç saldırıların sebeplerini düşünmeye davet ediyor saygı ve sevgilerimi sunuyorum. “