2 Nisan’da gerçekleştirilecek Ticaret Odası seçimlerinde ilk adaylığını açıklayan isim BAGİAD Başkanı Rahmi Kula oldu. Kula adaylık açıklamasında Balıkesir’in ticaretinin gelişmesi için ekip arkadaşlarıyla birlikte çalışacaklarını taahhüt etti.

Ekip arkadaşlarıyla birlikte Balıkesir’i birleştiren, kucaklayan, şeffaf ve sorgulanabilen bir anlayışla yola çıktıklarını söyleyen Rahmi Kula, sloganlarının ise “Balıkesir için hep birlikte daha ileri” olduğunu ifade etti.

Altın Otel’de geniş bir destekçi kitlesiyle basın toplantısı düzenleyen BAGİAD Başkanı Rahmi Kula, Ticaret Odası seçimlerini kazandığı takdirde neler yapacaklarını anlattı. Kula, ticaretin gelişmesi için düzenleyecekleri seminer ve projelerle esnafın ve ticaret erbabının önünü açmaya yönelik çalışmalara imza atacaklarını vurguladı.

BURUNLARI KANAMADAN GERİ DÖNMELERİNİ TEMENNİ EDİYORUM

Düzenlediği basın toplantısına Afrin Harekatı’na katılan güvenlik güçlerine destek sözleriyle başlayan Rahmi Kula şunları söyledi:

“Biliyorsunuz ki Afrin’ deki son durum hepimizin malumu; sonuna gelinen ve ülkemiz için büyük önem arz eden Zeytin Dalı harekâtında görev alan güvenlik güçlerimizi gösterdikleri üstün başarılarından dolayı tebrik ediyor, operasyon sırasında şehit olan kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine bir kez daha baş sağlığı diliyorum. Güvenlik güçlerimizin operasyonu başarıyla bitirip, burunları bile kanamadan ülkemize dönmesini temenni ediyorum.”

BALIKESİR’DE TİCARET HACMİ BÜYÜYOR

Son yıllarda gerek Balıkesir gerekse Türkiye’deki ekonomik ve siyasi konjonktürün ticari yapıyı da şekillendirdiğini belirten Rahmi Kula şunları ifade etti:

“Bilindiği gibi son yıllarda yeniden yapılanan ekonomik ve siyasi konjektür tüm ülkede olduğu gibi Balıkesir’imizde de ticari yapıyı yeniden şekillendirmektedir. Yakın zamana kadar büyük kısmı yerel esnaf, tüccar ve sanayiciden oluşurken, son dönemde birçok yatırımcı dışarıdan Balıkesir’e gelmek için yer arayışındadır. Şehrimizde büyüyen ticaret hacminin herkese katkı sağlayacağı düşüncesindeyim.”

YENİ BİR YÖNETİM MODELİYLE HEP BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ

Kula, kendisi ve ekip arkadaşları ile birlikte Balıkesir’i birleştiren, kucaklayan, şeffaf ve sorgulanabilen bir yönetim anlayışı ile yola çıktıklarını belirterek şunları söyledi:

“Ağustos 2017’den bu yana Balıkesir Ticaret Odası seçimleri için Balıkesir il ve ilçe sınırlarındaki en ücra köşelere hizmet götürülebilmesi ve her ölçekteki ticari işletmenin sorunlarına kulak vermek için hep birlikte yoğun bir çalışma yürütmekteyiz. Bu güçlü ekibin bir ferdi olarak bu yeni dönemde 2 Nisan 2018’de yapılacak olan Balıkesir Ticaret Odası seçimlerinde ekibimle adaylığımızı siz değerli basın mensupları aracılığı ile kamuoyuna açıklamaktan büyük onur duyuyorum. Değerli Ticaret Odası üyelerinin oyları ile talip olduğumuz yönetim bu anlayışı benimseyecek ve küçük büyük tüm işletmelerin yönetime katkı sağlayabileceği bir yönetim modeli uygulayacaktır.”

İŞİMİZ TİCARET, GÜCÜMÜZ DE TİCARET OLACAK

Ticaret Odası seçimlerini kazandıkları takdirde yapacakları çalışmalar hakkında kısaca bilgilendirmelerde de bulunan Rahmi Kula şunları kaydetti:

“Seçilmemiz halinde tüm kamuoyu ve üyeler arasında merak konusu olan birtakım icraatlar hakkında kısaca bilgi vermek isterim. Bu bağlamda; Ticaret odası arazisinin satılması söz konusu olmayacaktır. Oda üyelerinin ihtiyaçlarına yönelik değerlendirme ileriki zamanda yapılacaktır. KOSGEB-TKDK-GMKA gibi hibe ve destek projelerinin kullanabilmesine ilişkin bilgilendirme ve eğitim toplantıları yapılacak ve bu yolla işletmelerin daha fazla faydalandırılması hedeflenecektir. Bu programların üyelere duyurulması için yapılan toplantılar il merkezinde olduğu gibi ilçelerde de yapılacaktır. Yurtiçi ve yurtdışında katılım sağlanan fuarlara odayı temsilen iki meclis üyesi görevlendirecektir. Bunların dışında katılım talebi olan üye ve meclis üyeleri kendi finansman kaynakları ile katılım sağlayacaktır. Ticaret odası kaynaklarının daha etkin kullanılması sağlanacaktır.”

TİCARET HAYATININ ORTAK SESİ OLMAYA GELİYORUZ

Ekibindeki arkadaşlarıyla birlikte yeni bir yönetim modeliyle hareket edeceklerini vurgulayan Rahmi Kula şunları dile getirdi:

“Özellikle altını çizmek istiyorum ki; talip olduğumuz yeni yönetim modeli ile Balıkesir Ticaret Odası finansman kaynaklarının en etkin şekilde kullanıldığı hiçbir ayrım gözetmeksizin tüm fikir ve görüşlerin saygı ile ve dikkatle dinlendiği birleştirici, şeffaf ve sorgulanabilen, bir yönetim modeli olacaktır. Balıkesir iş dünyasını yenilikçi, inovatif, üretken, sosyal hayatın gelişimine destek veren ve birleştirici yönetim modelimize oyları ile destek olmaya çağırıyoruz. Bizler iyi niyetimizle, sadece ve sadece Balıkesir Ticaret hayatının ortak sesi olmaya çalışıyoruz.”