Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi’nin 12. haftasında Urla Belediyesi Takımını konuk eden Edremit Bld. Gürespor, karşılaşmadan 74-65'lik skorla ayrıldı. 
Edremit Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaya üst üste aldığı sayılarla hızlı başlayan Gürespor, etkili oyunuyla ilgi çekti. Aradaki farkı 15 sayıya kadar çıkartan Gürespor, ilk periyodu 28-17 önde tamamladı. Urla takımı ikinci periyotta oyuna dahil oldu ve açığı kapatmak için etkili çıkışlar ve savunma yaptı. Gürespor oyuncuları, etkili oyunuyla rakibine geçit vermedi ve soyunma odasına 49-38 önde gitti.
Üçüncü periyota etkili başlayan takım Urla Belediyesi oldu. Kısa sürede etkili oyunuyla üst üste attıkları basketlerle öne geçen Urla takımı, maça hakim oldu ve üçüncü periyodu 61-57 önde tamamlamayı başardı. Son periyotta savunmasını artıran Bursa takımı karşısında zorlanmaya başlayan Gürespor oyuncuları, attıkları 3’lük basketlerle maçın sonlarına doğru öne geçti. Gürespor oyuncuları, rakibine geçit vermeyerek son saniyelere kadar mücadelesini sürdürdü ve maçı 74 -65 önde tamamladı. Urla Belediyesi takımı üst üste ikinci mağlubiyetini Edremit ilçesinde almış oldu. Maç sonunda Gürespor oyuncuları sevincini taraftarlarla paylaştı.
Karşılaşmanın en skorer isimleri ise, Edremit takımından Pelin Küccük ve Urla takımından Cierra Joenell Robertson Warren oldu.

Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi’nin 12. haftasında Urla Belediyesi Takımı'nı konuk eden Edremit Bld. Gürespor, maçı 74-65 galibiyetle tamamlarken, maçın ardından antrenörler değerlendirmelerde bulundu. 
Edremit Spor Selano’nda oynanan maçın ardından düzenlenen basın toplantısına katılan Edremit Bld. Gürespor Takımı Başantrenörü Ömer Buharalı, “Zor bir maç olacağını biliyorduk. Rakip takımımız son haftalarda bir maçta kazandı ve bir maçta kaybetti. Maçın sonuna kadar mücadele eden bir takım. Agrasif, saldırgan ve ligin en çok ribaund alan takımı. Maça çok iyi başladık. Üçüncü periyod çok kötü geçti. Savunmamız kötüydü. Ama son periyodda maçı geri çevirdik. Oyuncularımı kutluyorum. 3. periyot hariç maçın genelinde iyi oynadık. Rakip çok önemliydi ve iyi bir galibiyet aldık. Umarım devamını getiririz” dedi. 
Gürespor oyuncusu Pelin Küccük de, “Bir ivme yakaladık ve böyle devam ettirmek istiyoruz. Karşı takımı mücadelesinden dolayı tebrik ederiz” şeklinde konuştu.
Urla Belediyesi Takımı Başantrenörü Yasin Akıncı konuşmasında, “Güzel bir mücadele oldu ama ilk yarıda çok sayı yedik. 49 sayı yedik ilk yarıda. Çalıştığımız işlerin sahada olmaması düşündürücü. Gerçek maç atmosferi daha farklı oluyor. Adapte olamıyorlar. Üçüncü periyodda yakaladık. Çok güzel öne de geçtik. Son periyodda resmen durduk ve sadece 4 sayı atabildik. Oturup irdeleyeceğiz. Neden böyle oldu diye. Eksiklerimizi gideceğiz. Önümüzdeki haftalarda daha iyi oyunlarla inşallah galibiyetleri alacağız” diye konuştu. 
Oyuncu Canan Karsavran ise, “Her iki takım da iyi bir oyun sergiledi. Biz maçı sonuna kadar götürdük. Son periyodda direnemedik. İstediğimiz sayıyı bulamadık ve yenildik. Karşı katımı tebrik ediyorum” dedi.