BANDIRMA Caddesi üzerinde uzun yıllar Vali Konağı olarak kullanılan 986 metrekare kapalı ve açık alana sahip konumdaki yapı Balıkesir Valiliği’nin kararıyla satışa çıkarılmıştı. 3 milyon 200 bin lira muhammen bedelle kapalı teklif yöntemiyle ihaleye çıkarılan yapının satışı geçtiğimiz Cuma günü gerçekleşti.

Balıkesir Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Merkezi tarafından ihaleye çıkarılan eski Vali Konağı’nın satışı için 7 firma teklif verdi. İlk incelemede bir firmanın elendiği ihalede verilen teklifler sonrasında ilk üçe Yırcalı Holding, 2 K Taşıt Muayene İstasyonları ve Pano Yapı kaldı.

Pano Yapı tekliflerin yüksek olması nedeniyle ihaleden çekilirken Yırcalı Holding ve 2 K Taşıt Muayene İstasyonları teklif vermeye devam etti. İhale sonucunda eski Vali Konağı, 2 K Taşıt Muayene İstasyonları 5 milyon 810 TL teklifle yeri satın aldı. Böylece Bandırma Caddesi’nin en gözde noktasındaki konak ve arsası Kula – Karahallılar ortaklığındaki 2K Taşıt Muayene İstasyonları’nın oldu.

 KONAĞIN PARASIYLA OKUL YAPILACAK

Vali Ersin Yazıcı, 3.2 milyon lira muhammen bedelle satışa çıkarılan ve 5.8 milyon liraya satılan eski Vali Konağı’nın satışından elde edilen gelirle ilk ya da ortaokul yapacaklarını açıklamıştı. Bu arada konağı satın alan 2K Taşıt Muayene İstasyonları şirketinin de arsada eğitim yatırımı planladığı belirtiliyor.