TÜRKİYE’nin bir numaralı gündemi Mehmetçik’in Afrin’e düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı. TSK’nın terörle mücadele ve Türkiye’yi tehdit eden terör örgütlerine yönelik sürdürdüğü bu sınır ötesi harekat, aynı zamanda bu ülkenin ve milletin bekasını da yakından ilgilendiriyor. Bölgeden gelen şehit haberleri Türk halkının ciğerini yakıyor ama Mehmetçiklerimiz başarılı operasyonlarla teröristleri bertaraf ediyor.

 

ZEYTİN DALI Harekatı, Türk halkının hafızasından hiçbir zaman silinmeyecek büyük bir askeri operasyon. Zeytin Dalı, barışın simgesi aynı zamanda. Kuva-yı Milliye Şehri olarak tanımladığımız Balıkesir’e yakışacak ve bir anlamda Mehmetçiklerimize moral olacak bir karar bekliyoruz Büyükşehir Belediyesi’nden. Kızılay Caddesi’nin adını ‘Zeytin Dalı’ olarak değiştirilmesini öneriyoruz.

 

BÜYÜKŞEHİR Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun bu öneriye sıcak bakacağını sanıyoruz. Yine Büyükşehir Meclisi’ndeki AK Parti, CHP ve MHP gruplarının da bu konuda ortak hareket edeceklerini düşünüyoruz. Anafartalar, Millikuvvetler gibi tarihi anlamları olan ana caddeler gibi, Kızılay Caddesi’ne de Zeytin Dalı isminin verilerek anlamlandırılması Balıkesir’e yakışacak bir karar olacağı kuşkusuz.