Balıkesir Valiliği öncülüğünde yürütülen BENGİ Projesi kapsamında Edremit ilçesi okullarındaki kitap okuma etkinlikleri hız kesmeden devam ediyor.

Bu kapsamda okul ziyaretleri gerçekleştirenEdremit Kaymakamı Ali Sırmalı ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, öğrencileri yalnız bırakmayarak kitap okuyor, sohbet ediyor.

Proje kapsamında Cumhuriyet İlkokulu'nu ziyaret edenKaymakam Ali Sırmalı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, Z Kütüphanede gerçekleştirilen kitap okuma etkinliğinde öğrencilerle birlikte kitap okudu.

Kitap okuma etkinliğinin ardından öğrencilerle sohbet eden Kaymakam Ali Sırmalı: “Değerli öğrenciler, Sayın Valimiz’in başlatmış olduğu bu proje doğrultusunda sizlerle bir araya gelip kitap okumaktan ve sizlerle birlikte sohbet etmekten dolayı büyük bir keyif duymaktayım. İlimizin 20 İlçesinde de BENGİ Projesi doğrultusunda etkinlikler uygulanmaktadır.  Edremit ilçemizde BENGİ projesi kapsamında tüm okulları tek tek ziyaret ederek öğrencilerimizle bir araya gelme gayreti içersindeyiz. Amacımız; sizin daha iyi bir şekilde yetişmenize katkı sağlayarak, bütün çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığı kazandırmak. Sizlerinülkemize faydalı bireyler olarak yetişmeniz tek temennimizdir” dedi.

Öğrencilere yılda kaç kitap okuduklarını soran Kaymakam Sırmalı çok sayıda kitap okuyan öğrencileri tebrik ederek, sene sonunda en çok kitap okuyan öğrenciyi ödüllendireceğini söyledi.Öğrencilerin gelecekte gerçekleştirmek istedikleri planları, kendilerine koydukları hedefler üzerine yapılan sohbetin sona ermesinin ardından, Okul Müdürü Turhan Gürgan’dan bilgi alınarak, öğretmenler odasına geçildi. Burada okulun öğretmenleri ile eğitim, öğretim durumları ve öğrencilerin akademik başarıları gibi konular üzerine konuşuldu.