Ticaret Odası yönetimini 2013 yılında Turuncu Hareket ile kazanan ekipte yer alarak Ticaret Odası Meclis Başkanlığı’nı yürüten Mustafa Kerem Kırımlı 2 Nisan’da yapılacak seçimlere de yönetim kurulu başkanlığı için Yeşil Hareket adı altında oluşumla yola çıktı.

Karesi AVM Toplantı Salonu’nda Ticaret Odası Başkanlığı için adaylığını açıklayan Mustafa Kerem Kırımlı ‘Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu’ hadis-i şerifiyle deneyimli bir ekiple yola çıktığını belirterek rakibi Rahmi Kula’ya gönderme yaptı.

Adaylık açıklamasında Ticaret Odası’nda önümüzdeki dönem şeffaf, güvenilir, danışan ve birlikte yöneten bir yönetim anlayışı izleyeceklerini belirten Mustafa Kerem Kırımlı, geçmiş dönemde edindiği tecrübelerle hizmet etmek istediğini belirtti.

ASKERİMİZE ALLAH KOLAYLIK VERSİN

Ticaret Odası Meclis Başkanı Mustafa Kerem Kırımlı adaylık açıklamasında yaptığı konuşmada ilk olarak Afrin’deki operasyona değindi. Kırımlı şunları söyledi:

“Öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımızın yeniden diriliş diye adlandırdığı Afrin’deki sınır ötesi harekatta bu cennet vatanın bekası için mücadele eden Mehmetçiğimize Rabbimden kolaylık ve başarı dilerken bu uğurda yaralanan gazilerimize acil şifalar, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

3 DÖNEMDİR GÖREV ALIYORUM

Artık şehirler yarışıyor. Bu yarışta yerel yönetimlerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımız ile işbirliği içerisinde Balıkesir’imizi hak ettiği yere taşımak için yola çıkıyoruz. 3 dönemdir her kademesinde görev aldığım Balıkesir Ticaret Odası’nda edindiğim tecrübeleri sizlerin hizmetine sunmak bizim büyük bir gurur ve mutluluktur.

YEŞİL HAREKETİ BAŞLATIYORUZ

Balıkesir'in ekonomik ve ticari hayatı ile Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı istihdam seferberliğine katkı sağlamak amacıyla Yeşil Hareketi bugün, burada sizlerin de desteğiyle başlatıyoruz.

TÜM ÜYELERİMİZİN ÖNÜNDE SÖZ VERİYORUM

Ben Kerem Kırımlı. Balıkesir Ticaret Odası Meclis Başkanı ve önümüzdeki dönem Balıkesir Ticaret Odası Başkan Adayı olarak bütünleştirici, şeffaf, güvenilir, danışan ve birlikte yöneten yönetim anlayışımız ile karşınızda olacağıma; Sivil Toplum'un değerli temsilcileri, meclis üyelerimiz, komite temsilcilerimiz ve ticaret ile uğraşan tüm üyelerimizin huzurunda söz veriyorum.  Bu akşam, burada mevcut yönetimimizle taahhüt ettiğimiz her şeyi yaptığımızı ilan etmek istiyorum. Balıkesir Ticaret Odası olarak geride dopdolu bir 5 yıl bırakmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

HİÇ BİLENLERLE BİLMEYENLER BİR OLUR MU

Balıkesir ticaretini en iyi şekilde temsil etmek için çalışacağım. Bir ayette der ki; “Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu” Bizim şehirle ilgili hayallerimiz var. Birilerinin iradesiyle değil sizlerin teveccühü ile göreve talibiz. Bildiğimiz hakimi olduğumuz konulara göre şehrimizin ekonomisini yönetmek istiyoruz.

BİZ SİZLER İÇİN VARIZ

Balıkesir Ticaret Odası'nın değerli üyeleri sizleri; birlikte çalışmaya, Balıkesir Ticaret Odası'nı ve Balıkesir ticaretini birlikte yönetmeye davet ediyorum. Biz sizler için varız. Ticareti ve ekmeği büyütmek için, sizlere hizmetkar olmak için adayız.”

 

BALIKESİR’İ ALTERNATİFSİZ BIRAKMAK DEĞİL

BALIKESİR’İ DAHA İYİ YERLERE GETİRMEK İÇİN ADAYIZ

Oda seçimlerine az bir süre kaldığını belirten Ticaret Odası Başkan Adayı Mustafa Kerem Kırımlı, yönetimde yer almak isteyen herkesle çalışmak istediklerini belirtti. Kırımlı şunları söyledi:

“Bu akşam itibariyle artık önümüzde kısa bir seçim takvimi kaldı. Önümüzdeki Pazartesi günü seçimimizi odamızda yapacağız. Bu bağlamda bu akşam itibariyle ekibimizde çalışmak isteyen herkese kapımız açık. Sonuçta burası bir gönül odası, hepimizin odası, 5 bin 900 tane paydaşı olan, herkesin başkan kadar büyük bir değere sahip olduğu odaya sahibiz. Bu akşamdan itibaren bir görev yarışı, hizmet yarışı başlıyor. Biz daha evvel arkadaşlarımızla çıktığımız bu yolda kendi vizyonumuz ölçüsünde odamızı belli bir yere getirdik, belli bir değer kattık. Bugün hedeflerimiz bitmediği için yeni dönemde alakalı olarak arkadaşlarımızın bize gösterdiği tevcihle karşınıza çıktık, göreve talip olduk. Yeni dönemle ilgili hayallerimiz, birçok planlarımız, hedeflerimiz var. Bu doğrultuda bu akşam bu startı veriyoruz. Hepimizin sevdası Balıkesir, birlikte şehrimizi, odamızı en ileriye götürmek için kol kola, yan yana bu mücadeleyi vereceğiz. Bu bir hizmet yarışıdır. Balıkesir’i alternatifsiz bırakmak değil, Balıkesir’i daha iyi yere getirmek için aday olduk.

 

HİÇ BİR SİYASİ PARTİYE ÜYE DEĞİLİM

Adaylık açıklamasında basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Mustafa Kerem Kırımlı, hiçbir siyasi parti ve görüşün adayı olmadığını açıkladı. Kırımlı, “Ben hiçbir partiye üye değilim. Bugüne kadar hiçbir partiye de üye olmadım. Ben tamamen iş hayatı içindeyim. 1889 yılında kurulan Balıkesir Ticaret Odası’nın kurucu üyelerinden Mustafa Kırımlı’nın torunuyum ben. Kendisi de bu odanın ikinci başkanı. Belki de bu Türkiye’deki odalar tarihinde olmamış bir şey, Türkiye’de işletmelerimizin uzun ömrü olmadığı için Allah bize nasip etti, bugünkü işletmemizin dördüncü nesil olarak başındayız. Bana bu görev nasip oldu. Biz dostlarımızın, arkadaşlarımızın adayıyız. Bir partinin adayı değiliz, siyasi bir kimliğimiz yok” diye konuştu.