HABER GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Günnü, Balıkesir Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Narlı ve çok sayıda okul müdürünün katıldığı 17. Dönem Mezuniyet Töreni'nde veliler de çocuklarıyla gurur duydu.

Okul Müdürü Bedia Narlı mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada öğrencilerin vatan ve millet için çalışmalarda bulunmasını istedi. Müdür Narlı şunları söyledi:

“Öncelikle bu gecenin haklı gururunu yaşayan, kalpleri heyecanla çarpan siz sevgili velilerimizi, öğrencilerimizi ve yakınlarını tebrik ediyorum. Sevgili veliler; FEKAL Ailesi olarak sizlerden emanet aldığımız değerli evlatlarınızı hedefleri için cesaretle hareket eden, ne istediğini bilen, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bireyler olarak yetirdiğimize inanıyor ve emaneti sizlere teslim ediyoruz. Değerli meslektaşlarım; dört yıl boyunca emek verdiğiniz sevgili öğrencilerimizi bu törenle uğurluyoruz. Onlara verdiğiniz bilgi, gösterdiğiniz ilgi ve yaptığınız kılavuzluk için hepinize tek tek teşekkür ediyorum. Sevgili gençler; okul günleriniz bundan sonraki süreçte okul anılarınıza dönüşecek. Bugün çok özel bir heyecan yaşıyorsunuz. Biliniz ki her bir mezuniyet bir başka basamağın ilk adımı. Sizler, bizim umudumuz ve güvencemizsiniz. Bu sebeple diyorum ki; hızla değişen bu dünyada değişimi kavrayın, değişime ayak uydurun. Kendinizi sakın çağın gerisinde bırakmayın. İlmin en doğru yol olduğunun bilincinde araştırıcı ve yaratıcı olun. Bunun için de bol bol okumaktan, gözlemlemekten ve muhakeme yürütmekten vazgeçmeyin. Ben FEKAL gençlerinin sizlere duyulan umut ve güveni boşa çıkarmayacağını biliyorum. Buna bütün kalbimle inanıyorum Ve sizden en çok da şunu istiyorum: Vatanınızı ve milletinizi sevin. Kendi mutluluğunuzla yetinmeyin, toplumun mutluluğu için de çalışın. Bu duygularla mezuniyetinizi tebrik ediyorum. Umarım ki her şey istediğiniz ve hedeflediğiniz gibi olur.

BAŞARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ

Bilindiği üzere Fatma-Emin Kutvar Anadolu Lisesi ilimizin önemli okullarından biri. Ne mutlu bize ki önümüzdeki eğitim-öğretim yılından itibaren de özel program ve proje uygulayan eğitim kurumlarından biri olarak yoluna devam edecek. Bu önemli gecede şu mesajı da vermek istiyorum. Sorumluluğumuzun daha da artacağının bilincinde çalışmaya devam edeceğiz. Eğitimde hedeflenen amaçların gerçekleştirilmesinin, okulun iyi örgütlenmesine ve iyi yönetilmesine bağlı olduğunun farkındalığıyla hareket edeceğiz.

***

ÖNÜNÜZDE HAYAT YOLCULUĞU VAR

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız da öğrencilere yeni hayatlarında başarılar dilerek şunları dile getirdi:

“Öncelikle mezuniyetiniz hayırlı olsun. Sizlerin yetişmesinde büyük emekleri olan başta değerli öğretmen arkadaşlarıma, değerli velilerinize sizler adına teşekkürü bir borç biliyorum. Dört yıl süresince sizlere emek sarf eden, sizlerin bu günlere gelmesi için çaba gösteren ailelerinizin ve değerli öğretmenlerimizin hiç şüphesiz büyük payları var. Bunu mezun olduktan sonra eminim ki hayatınızın diğer safhalarında çok daha iyi anlamış olacaksınız. Hepimiz sınavlara girdik, dün itibariyle belki omuzlarımızdan çok büyük bir yük kalktı. Ama önümüzde daha büyük olan bir hayat yolculuğu var. Ben inanıyorum ki hepiniz buradan aldığınız güzide eğitim sonucunda bu hayat yolculuğunu da, eğitim basamaklarını da aynen Fatma-Emin Kutvar Anadolu Lisesi’nde olduğu gibi başarıyla çıkacak ve sonunda hepimiz arzu ettiğimiz mesleklerde bundan sonraki hayatlarımızı devam ettireceğiz.”

***

BALIKESİR’E DÖNMEK ÜZERE ÜNİVERSİTELERİNİZE GİDİN

Öğrencilerin mezuniyet sevincine ortak olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Yücel Yılmaz şunları kaydetti:"Öğrencilerimiz artık mezun oldu. Hafta sonu hayatlarının geri kalanını planlayacakları üniversite sınavına girdiler. Biz de onlarla birlikte heyecanlandık. Tüm velilerimize geçmiş olsun diyorum. Çocuklarımız artık yuvadan uçuyor. Bir yerel yönetici olarak onlardan talep ediyorum; dönmek üzere üniversitelerinize gidin, şehrinize değer katmak için kendinizi güçlendirin, donanımınızı arttırın. Hep birlikte şehrimizi daha demokratik, daha güzel, sanatın, müziğin ve tiyatronun hakim olduğu bir şehir haline getirelim. Hepinize gelecek hayatınızda başarılar diliyorum.”

EĞLENEREK KUTLADILAR

Mezuniyet töreninde protokol konuşmalarının ardından 12’nci sınıf öğrencileri 11’inci sınıf öğrencilerine okul flamasını devretti. Öğrencilere mezuniyet belgelerinin verilmesinin ardından ise öğrenciler keplerini havaya atarak mezun olmanın gururunu yaşadı. Mezuniyet gecesi öğrencilerin doyasıya eğlenmesiyle sona erdi.

 

SÜRPRİZ DOĞUM GÜNÜ

Fatma-Emin Kutvar Anadolu Lisesi’nin 17’nci dönem mezuniyet töreninde Okulun Müdür Yardımcısı Mustafa Akbıyık’a da sürpriz doğum günü düzenlendi. Okul bahçesine kurulan sahneye getirilen pasta sonrasında ismi anons edilen Müdür Yardımcısı Mustafa Akbıyık öğrenciler ve mesa arkadaşlarıyla birlikte doğum günü pastasını kesti.