Her yıl yapılan ve geleneksel hale gelen Kazdağları Karadenizliler Yayla Şenlikleri, Edremit Körfezi’nde ve yakın illerde yaşayan Karadenizlilerin yoğun katılımıyla Kazdağları’nın Talim Alanı Mevkii’nde gerçekleştirildi. Şenliğe katılan Karadenizliler ve yöre halkı birlikte omuz omuza horon tepti, yöresel sanatçıların seslendirdiği Karadeniz türküleri ile coştu. Gün boyu süren şenliklerde vatandaşlar mangal yaktı, salıncakta sallandı. Doğanın ve temiz havanın keyfini çıkardı.

“HİZMET GÖTÜRMEK BOYNUMUZUN BORCU”

14’üncü Geleneksel Kazdağları Karadenizliler Yayla Şenlikleri’ne katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu “Büyükşehir Belediyesi olarak arkanızdayız, yanınızdayız. Ne isterseniz vermeye hazırız. İnsan odaklı bir belediyecilik yapıyoruz. İnsanın olduğu her yere hizmet götürmek bizim boynumuzun borcu. Artık belediyecilikte trend değişti. Doğumdan ölüme kadar insanın yanında olmak lazım. Bununla beraber olmak lazım. Onun duygu ve hislerini paylaşmak lazım.” dedi.

PLAKET TAKDİM EDİLDİ

Daha sonra desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu'na ve Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka'ya plaket sunumu yapıldı.

Şenliklere; AK Parti Balıkesir Milletvekili Adil Çelik, Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka ve çok sayıda vatandaş katıldı. İHA