AVLU Balıkesir sömestir tatiline giren öğrencilere karnelerini getirmeleri şartı ile 30 dakika buz pateni kullanımını ücretsiz olarak veriyor. Buz pistti Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu tarafından açıldı. 
Karnelerin verilmesi ile birlikte bazı işyerleri öğrencilere ücretsiz olarak oyun imkanı tanıyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi karnesini getiren öğrencilere Oyun Köyünden ücretsiz olarak yapmasından sonra, Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin ortağı Avlu işletmeleride 20 Ocak- 20 Şubat arasında hizmete açtığı buz pateni pistinde karnesini getiren öğrenciler ile 40 liralık alışveriş yapan müşterilerine ücretsiz buz pateni yapma imkanı veriyor.

Buz Pateni pistinin açılışını Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve eşi Didar Kafaoğlu, Avlu işletmeleri yetkilileri ve öğrenciler ile birlikte açtı. Başkan Kafaoğlu buz pisti açılışında “Bu yarı yarı yıl tatilinde öğrencilerimizin gönüllerinince eğlenmesi için buraya yavrularımızı davet ediyoruz. Milli Eğitim Bakanımız karne tatilinde ödev vermeyin demişti ama kitap okusunlar. Çocuklarımız gönüllerince eğlesinler, tatillerini eğlence ile oyun ile geçirsinler demişti. Ama kitap okumak hariç. Kitap onların en yakın dosttu. Sayın Valimiz özellikle Balıkesir’e geldikten sonra kitap okuma alışkanlığı kazansınlar diye Bengi projesi başlatmıştı. Tabi kitaptan uzak kalmamak şartı ile15 tatil boyunca gönüllerince eğlenecekler. Avlu yu işleten kardeşlerimizde buna katkı sağlamak için Balıkesir’de olmayan buz pisti yaptılar. Bundan dolayı kendilerini kutluyor, Öğrenci kardeşlerimizi buz pisttine davet ediyorum” şeklinde konuştu.