Şehrimizi Türkiye Basketbol Ligi'nde temsil eden Karesispor, ligin 14. haftasında evinde Petkim Spor'u ağırlayacak.

Karesispor'da Petkim maçı öncesinde açıklamalarda bulunan Fahri Güler: ''Bandırma'da kazanmak ve serimizi üç maça çıkartarak yolumuza devam etmek istemiştik ama olmadı. Şimdi yeni bir seriye başlama zamanı. Umarım Cumartesi günü, dolu tribünler önünde Petkim Spor'u mağlup edip taraftarlarımızı salondan mutlu göndeririz. Oyuncularımız tüm konsantrasyonunu bu karşılaşmaya vermiş durumda, evimizde tek hedefimiz kazanmak olacak'' dedi.

Petkim maçıyla birlikte formasına kavuşacak olan Karesispor'un takım kaptanı Umutcan Özyıldırım: ''Evimizdeki her maça kazanmak için çıkıyoruz. Ben de Balıkesir'liyim, Balıkesir seyircisi takımlarına destek olduğunda Kurtdereli'de nasıl bir atmosfer olacağını biliyorum. Cumartesi günü gelip bu takımın yanında olsunlar. Bizde Petkim Spor maçını kazanıp onlara bir galibiyet armağan edelim'' ifadelerini kullandı

Karesispor’da Bandırma Kırmızı maçında sakatlanan Şahin Ekmen’in riske edilmeyeceği Petkim maçında dinlendirileceği öğrenildi.

Basketbolseverlerin ücretsiz olarak izleyebileceği Karesispor-Petkim Spor karşılaşması bugün saat 16.00'da Kurtdereli Spor Salonunda oynanacak. Karşılaşmayı Sami Özel, Ergin Sarı ve Benhur İrçel hakem üçlüsü yönetecek.