Karesi Belediyesi, Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi ödemesi gereken mükelleflerine, son ödeme gününün 30 Kasım olduğunu bildirdi. Belediyelere ödenen emlak ve çevre temizlik vergilerinde vatandaşların faizle karşılaşmaması için vergilerini belirtilen tarihi kaçırmadan ödemeleri çağrısında bulunan Karesi Belediyesi, vatandaşlara her türlü ödeme kolaylığı sunuyor. Halkın daha rahat işlemlerini yapabilmesi için 7 ayrı ödeme noktası oluşturan Karesi Belediyesi, vergilerini ödeyecek vatandaşlar için Yay/Ada Alışveriş Merkezi'ne ödeme noktası kurarak, hizmeti vatandaşın ayağına götürdü.  

KARESİ BİLGİLENDİRDİ

İlk taksit ödemeleri Haziran'da yapılan emlak vergisi ödemeleri, devlet tarafından herhangi bir ek süre verilmezse Kasım ayı sonunda bitecek. Karesi Belediyesi, vatandaşların ceza almadan vadesinde borçlarını ödeyebilmesi için halkın ortak kullandığı alanlarda ödeme noktaları oluşturdu ve bilgilendirmeyi yaptı. Ev, arsa, arazi ve işyeri sahiplerinin her yıl ödemesi gereken emlak vergisinde, vade tarihini geçen ödemelere devlet tarafından belirlenen aylık yüzde 1.4 oranda gecikme zammı uygulanacak. Ay kesirleri için gecikme zammı günlük olarak hesaplanacaktır. Ayrıca geç verilen beyanlarda vergi beyannameleri için kesilecek vergi ziyaı cezası, verginin %50 oranındadır.

ÖDEME NOKTALARI

Mükellefler ödemelerini, Karesi Belediyesi vezneleri, Beyaz Masa Akıllı Ekran, www.karesi.bel.tr ile e-belediye, Karesi AVM ödeme noktası, Yay/ada AVM girişi online ödeme noktasından, Ziraat Bankası şubelerinden, Android, IOS marketlerden indirilen "Karesi Belediyesi" mobil uygulamasından yapabilir. Ayrıntılı bilgi almak isteyen vatandaşlar 444 99 10 numaralı çağrı merkezini arayarak bilgi alabilir.