Maça iyi başlayan taraf Yalova Group Belediye oldu. İlk anlarda Karesi'nin top kayıplarını iyi değerlendiren Yalova, hızlı hücum sayılarının yanı sıra hücum ribaundlarında da Melih Kapucu ile etkiliydi ve bu sayede ilk 4 dakikayı 10-6 önde geçti. Ancak akabinde Sezgin Eriş'in önderliğinde geçiş hücumunda sayıları bulan Karesi ivmeyi kendi tarafına çekti ve 2:36'da 20-16 öne geçti. Periyodun son bölümünde Yalova, Markel Starks ile toparlasa da ilk 10 dakika Karesi'nin 25-22'lik üstünlüğüyle noktalandı.

Tempolu başlayan ikinci çeyrekte iki takım da yüksek isabet bulurken Karesi istediği ritmi yakalayıp Wright'tan gelen sayılarla üstünlüğünü korudu (37-31). Ancak devamında topa baskıyı arttıran Yalova, hücumda da boyalı alanı iyi kullandı ve 13-3'lük seriyle 44-40 öne geçti. Karesi ise ilk yarının sonunda Hazer Avcı'nın sayılarıyla toparlasa da soyunma odasına 48-47 geride gitti.

Üçüncü çeyrekte Karesi, Şahin Ekmen ile üç üçlük bulup öne geçse de Yalova bu anlarda Melih Kapucu'nun sayıları ve Starks'ın asistleriyle farkı açtırmadı. Periyot sonunda bu ikiliye Onur Sonsırma'nın da katılmasıyla Yalova son 10 dakikaya 80-70 önde girdi.

Son çeyrekte Karesi'de Azizcan Özdemir içeriden dışarıdan bulduğu basketlerle direnmeye çalışsa da Yalova'da Onur Sonsırma yakaladığı mükemmel dış atış ritmiyle Yalova'nın son 4 dakikaya 16 sayı farkla (81-97) önde girmesini sağladı. Yalova, son bölümde farkı daha da açtı ve karşılaşmadan 107-90'lık galibiyetle ayrıldı. Yalova Group Belediye'de Onur Sonsırma 26 sayıyla maçın en skoreri olurken Markel Starks 20 sayı, 7 asistle mücadele etti. Karesi Spor'da ise Hazer Avcı'nın 20 sayısı mağlubiyeti önleyemedi.