TBL 8.hafta mücadelesinde Karesispor kendi evinde oynadığı karşılaşmada Selçuklu Belediyesi’ne 92-81 mağlup oldu. Haftanın bitiminde Karesispor 4 galibiyette kalırken, Selçuklu Belediyesi ise galibiyet sayısını 7’ye çıkardı.

Dengede geçen ilk çeyrek 24-24 ve ilk yarı 42-41 Selçuklu üstünlüğü ile geçilirken bu süreçte Karesi, Gani Lawal ile 14 sayı bulurken, misafir ekip yüksek yüzdeli 2 sayılık atışlarla skor üretti.

Yine kafa kafaya geçen ve 63-60 Selçuklu üstünlüğü ile tamamlanan üçüncü çeyreğin ardından, final periyoduna çok iyi başlayan Serkan Erdoğan’ın öğrencileri, 17 top kaybı yapmasına rağmen ribaundlardaki üstünlüğü ile, farkı bir ara 18 sayıya çıkardığı son periyodu 92-81 üstün tamamladı ve karşılaşmadan galip ayrılan taraf oldu.

Selçuklu Belediyesi’nde Will Daniels 21 sayı, İzzet Türkyılmaz 18 sayı 13 ribaund, Fran Pilepic 15 sayı ile galibiyetin mimarları arasında yer alırken, Karesi’de 22’şer sayı üreten Jerry Smith ve Gani Lawal haricinde hiç bir oyuncu çift hanelere çıkamadı.