KARESİ Basketbol, lider Türk Telekom’a yenildiği maçın faturasını Hakem İbrahim Altıntaş’a kesti. Kulüp, sosyal medya hesaplarında yaptığı paylaşımda, Hakem İbrahim Altıntaş’la ilgili bir görsel ile tepkisini dile getirdi. Twitter ve Facebook hesaplarındaki görselde, Altıntaş ‘Maçın MPV’si’ ilan edildi. Paylaşımda, “Türk Telekom maçımızda eşsiz performansı ile karşılaşmanın MVP’si İbrahim Altıntaş oldu’ ifadesi yer aldı.

Görselde ayrıca 3 sportmenlik dışı  faul, 15 tartışmalı karar ve 3 teknik faul kararı ile Hakem İbrahim Altıntaş’ın maç yönetimine ironik bir gönderme yapıldı.

Bu arada Karesi Basketbol Baş antrenörü Fahri Güler de maç sonrasında yaptığı açıklamada “konuştuğumuz zaman ceza alıyoruz, ama hakemler hayatlarına devam ediyor” sözleriyle İbrahim Altıntaş’a ateş püskürdü.

Fahri Güler şöyle konuştu:

 

“Biz konuştuğumuz zaman ceza alıyoruz. Ama hakemler hayatlarına devam ediyor. Öncelikle üçüncü yılımızda Türk Telekom gibi büyük bir camiayı Balıkesir’de ağırladık. Türk Telekom gerçekten büyük bir camia. İnşallah hak ettikleri yere çıkarlar.

Bu maçı kazanmayı gerçekten çok istedik. Çok konsantreydik. Ama çok istemekle olmuyor. Basit hatalar yaptık. Kırılma anlarında çok kolay sayılar verdik. 4 sayı gerideyken top bizdeydi, sayılar yedik, top kaybı yaptık. Bir yeriyotta iki tane kasti fauk yiyorsunuz, iki tane teknik faul yiyorsunuz. Bunlar skora yansıyor. Emek hırsızlığı, başka hiçbir şey değil. İnsanlar emeğini ortaya koyuyor. Daha fazla konuşmak istemiyorum, çünkü konuşunca biz ceza alıyoruz. Bu tamamen saygısızlık. Tokalaşmaya gidiyorsunuz, gülerek yaklaşıyor. Bu kadar rahatça gülerek tokalaşma olmaz.

Türk Telekom’un kazanmak için hakeme ihtiyacı yok. Herkesin potansiyeli var. Takımların mücadele etmesine izin verilmesi lazım. Ben oyuncularımla verdikleri mücadele için gurur duyuyorum. Önümüzde TED Koleji maçı var, kesinlikle kazanmak ve bu mağlubiyeti telafi etmek zorundayız.”