Türkiye Basketbol Ligi’nin 19. haftasında Karesispor, tek yabancı ile çıktığı ve son 6 dakikaya 10 sayı geride girdiği Ankara DSİ maçını, Kurtdereli Spor Salonundaki taraftarının müthiş desteğiyle kazandı.

İlk 5 dakikayı Karesispor 17-6'lık skorla geçtikten sonra Ankara DSİ üçlük isabetleriyle yaklaşmaya başladı, fark 1 sayıya kadar düştükten sonra periyod 23-21 Karesispor’un üstünlüğü ile son buldu. 

İkinci çeyreğin 4. dakikasında Ankara DSİ, Alihan Deniz Genç ile skoru 34-33 lehine çevirdi. Farkı 10 sayıya kadar çıkaran Ankara DSİ ilk yarıyı ikinci çeyrekteki 27-19'luk skorla 48-42 önde bitirdi. Alihan Deniz Genç 11 sayıyla bu bölümün x faktörü oldu.

Üçüncü periyotta Ankara DSİ ilk 5 dakika önde oynadıktan sonra Karesispor, Kerem Gülmez ile rakip takımın skoreri Sykes'ı durdurdu. Son çeyreğe 64-59 önde giren Karesispor karşısında Ankara DSİ, Xavi Rey'in basketleriyle bitime 6 dakika kala 10 sayı öne geçti.

Bitime iki buçuk dakika kala Karesispor 6 sayı gerideyken taraftarın da verdiği enerji ile savunma sertliğini arttırdı ve rakibini yakaladı, son bölümde de 6/6 serbest atışla maçı 84-80 kazandı.


FAHRİ GÜLER: SEYİRCİMİZ BİZİ AYAĞA KALDIRDI

Karşılaşmanın ardından Karesispor Baş Antrenörü Fahri Güler ve karşılaşmayı 10 sayı 7 ribaund ile tamamlayan Azizcan Özdemir açıklamalarda bulundu.

Azizcan Özdemir, ‘’Zor bir maç olacağını biliyorduk. Savaşmamız gerektiğini biliyorduk, takımla da bunu konuşmuştuk. Eksiğimiz var tek yabancıyla oynuyoruz. Bunu telafi etmek için bugün biraz daha özveriyle oynamak zorundaydık. Zaman zaman inişler çıkışlar oldu ama en son biz daha çok istediğimiz için zor da olsa, sonda da olsa maçı kazandık’’ dedi.

Fahri Güler, ‘’Öncelikle kazandığımız için çok mutluyum. Bu 19 maçtan çıkartacağımız çok dersler var ve bu süreci de iyi değerlendirmemiz gerekiyor. İyi mücadele ettiğimizi düşünüyorum. Ankara DSİ takımı önemli bir takım, önemli ve tecrübeli oyuncuları var. İyi de bir basketbol oynadılar. Maçın sonunda kritik anlarda biz topları iyi kullandık ve doğru kararları verdik. Doğru oyuncuları topla buluşturduk ve savunmada son bir buçuk dakikada çok özverili mücadele ettik, kolay sayıya izin vermedik Ankara DSİ’nin önemli oyuncularından. Tek yabancı oyuncuyla gerçekten iyi mücadele ettik. Gökhan Karabıyık çok ciddi katkı verdi, Azizcan çok savaştı, bugün kaptanımız hayata döndü ve kritik anlarda kritik sayılarla bize yardımcı oldu. Her oyuncu üzerine düşeni yaptığında iyi bir sonuç ortaya çıktı. Bizim için en önemli kısım seyirci desteği. Çünkü iki haftadır kaybeden bir takım vardı ama bizi ayağa kaldırdılar. Bu zaferde her zaman olduğu gibi seyircilerimizin çok büyük katkısı var onlara ayrıca teşekkür ediyorum. Önümüzde bir ara var, orada iyi dinlenip hatalarımızı düzeltip sonrasında Afyon maçında en hazır şekilde olmaya çalışacağız’’ dedi.