TBL 12.Hafta mücadelesinde Karesispor, ilk kez son periyodda geriye düştüğü karşılaşmada, İstanbulspor Beylikdüzü’nü 79-71 mağlup ederek 7. galibiyetini elde etti ve rakibi ile olan puan eşitliğini bozup üst sıralara doğru tırmandı.

İlk 5 dakikayı 16-8 önde geçen ev sahibi ekip, Şahin Ekmen’in skoru domine ettiği ilk periyodu 25-18 önde tamamlamayı başardı. Çeyreğin son dakikalarında farkın daha fazla açılmamasını sağlayan Ramazan Tekin’in sayıları oldu.

2. periyodun ilk dakikaları oldukça skorlu geçti. Karesispor üçlükler ile skor üretirken, İstanbulspor Beylikdüzü Berkay Sinirlioğlu’nun sayılarıyla 4 dakika kala farkı 3 sayıya düşürdü (37-34). İlk devrenin sonunda vitesi tekrar artıran ev sahibi ekip, soyunma odasına 46-39 üstün giden taraf oldu.

3.periyoda etkili başlayan Karesispor oldu. Jerry Smith’in üçlüğü ile 6 dakika kala farkı 13’e çıkaran ev sahibi ekip, çeyreğin geri kalanında ise sadece 2 sayı üretebildi ve İstanbulspor’un geri dönüşü başladı. Karesili Gani Lawal’ın kenarda olduğu süreçte, Berkay ve Gökhan ile skor üreten konuk ekip son çeyreğe girerken farkı 1 sayıya düşürdü ve oyuna ortak oldu (59-58).

İki takımında oyunun içinde kalmaya devam ettiği final periyodunda son 5 dakikaya 67-66 Karesi üstünlüğü ile girildi. Dengeyi bozan ise Lawal’ın sayıları ve Smith-Alican’ın üçlükleri oldu. 1 buçuk dakika kala farkı 9 sayıya çıkaran ev sahibi takım, maçtan da 79-71 galip ayrıldı.

15/33 üçlük ile oynayan Karesispor’da Şahin Ekmen 20 sayı, Jerry Smith 19 sayı 7 ribaund 5 asist ve benchten gelerek kritik anlarda skor üreten Sezgin Eriş 11 sayı 3 asist ile katkı verdi.

Boyalı alandan 42 sayı bulmasına rağmen üç sayı çizgisinin gerisinden 5/31 gibi düşük bir oranda kalan İstanbulspor Beylikdüzü’nde Ramazan Tekin 17 sayı 10 ribaund, Hadi Doğan 12 sayı 6 ribaund ve Berkay Sinirlioğlu 11 sayı ile mücadele etti.