KARESİSPOR, TBL 16. haftasında kendi sahasında Düzce Belediyesi’ni ağırlıyor. Ligde geçiğimiz hafta deplasmanda Samsun BŞB Anakent’İ 85-93 mağlup eden temsilcimiz, Düzce ekibinide mağlup ederek galbiyet serisini devam ettirmek ve taraftarlarına yeni yıl hediyesi vermek istiyor.

Geçtiğimiz hafta sahasında Bakırköy Basket Takımı’nı ağırlayan Düzce Belediyesi  ise rakibine 74-81 mağlup oldu.

Karesispor, ligde 9 galibiyetle 6. Sırada, Düzce ekibi ise 7 galibiyetle 10. Sırada bulunuyor.

Temsilcimimiz’in son antrenmanında açıklamalarda bulunan Karesispor Başantrenörü Fahri Güler, Düzce Belediyesi’ni mağlup etmek ve çıkışlarını devam ettirmek istediklerini söyledi.

2017 Yılının Karesispor için muhteşem geçtiğini ifade eden Fahri Güler’’ Bu güzel sezonu galibiyetle bitirmek ve taraftarlarımıza yeni yıl hediyesi vermek istiyoruz. Kurtdereli Spor Salonu’nda muhteşem taraftarımız önünde daha başka oynuyoruz.

Albert Berisha dışında eksik oyuncumuz yok. Takımımızdaki hava çok iyi. Taraftarımızın yine tribünleri doldurmalarını bekliyoruz. Onların desteğiyle güzel bir galibiyetle kapanışı hepbirlikte yapalım’’ şeklinde konuştu.

Karşılaşma ile ilgili açıklamalarda bulunan  Karesispor Genel Menajeri Anıl Uyanık, “Sezon başından bu yana hep üst üste iki galibiyet alıp üçüncüyü yapamıyoruz. Hem bu şanssızlığı kırma, hem de 2017’nin son resmi müsabakasını seyircilerimizin önünde galibiyetle kapatma açısından önemli bir maça çıkacağız. Oyuncularımızın istekli çalışması bizi memnun ediyor. Umarım kendi saha ve seyircimiz önünde güzel bir maç izlettirerek Düzce’yi yenip seyircilerimize bir yeni yıl hediyesi vereceğiz” dedi.

 

Basketbolseverlerin ücretsiz olarak izleyebileceği Karesispor- Düzce Belediyesi mücadelesi bugün saat 16.00’da Kurtdereli Spor Salonu’nda oynanacak.