Türkiye Basketbol Ligi’nin 29. Haftasında Karesispor, İstanbul’da İstanbulspor Beylikdüzü’ne konuk oluyor. Geçtiğimiz hafta evinde konuk ettiği Halk Enerji TED Ankara Kolejliler’i yenerek kötü gidişe dur diyen Karesispor, play-off yolunda bir galibiyet üstünde bulunan İstanbul temsilcisini de mağlup etmek için sahaya çıkacak.

Karesispor, İstanbulspor Beylikdüzü maçının hazırlıklarını tamamlarken açıklamalarda bulunan Baş Antrenör Gencer Baytimur, “İstanbulspor Beylikdüzü play-off hedefimizdeki rakiplerimizden biri ve bizim bir galibiyet üzerimizde. Baktığımız zaman İstanbulspor Beylikdüzü ve Bandırma Kırmızı ile üst üste oynuyoruz. Play-Off hedefi için bu maçları kazanmaktan başka yolumuz yok. Bizler analizlerimizi hep bu hesaplar üzerine yapıyoruz, oyuncularımızın da hedefi bu, gayet istekli ve arzulu antrenmanlar yapıyorlar. İstanbulspor Beylikdüzü maçında da elimizden gelenin en iyisini yapacak, son topa kadar savaşacağız” dedi.

Halk Enerji TED Ankara Kolejliler ile oynanan karşılaşmanın ardından sosyal medyada taraftarların oylarıyla maçın oyuncusu seçilen Kerem Gülmez, İstanbulspor Beylikdüzü maçının takım için önemine dikkat çekti. Kerem Gülmez, “Bu iki hafta içerisinde play-off yolundaki iki ciddi rakibimizle oynayacağız. Hazırlıklarımızı tamamladık, gerçekten bütün hafta çok iyi çalıştığımızı düşünüyorum. İstediklerimizi sahaya yansıtıp Balıkesir’e kazanarak dönmek istiyoruz” dedi.

Karesispor-İstanbulspor Beylikdüzü karşılaşması 24 Mart Cumartesi günü saat 15.00’te Beylikdüzü Spor Salonu’nda oynanacak. Karşılaşmayı Sami Özel, Ogün Cılız ve Nihat Çetin hakem üçlüsü yönetecek.