Kamu-Sen Balıkesir İl Temsilciliği tarafından Afrin operasyonuna destek vermek için Balıkesir Valiliği yanındaki parkta bir basın açıklaması yaptı. Yoğun sağanak altındaki etkinliği Kamu-Sen bağlı sendikaların üyeleri ilgi gösterdi.

Dev Türk Bayrağının açıldığı etkinlikte konuşan Türk Tarım Orman Sen Şube Başkanı ve Türkiye Kamu-Sen İl Başkanı Osman Şeker, Zeytin Dalı’na tüm güçleriyle destek verdiklerini söyledi.

ORDUMUZUN ARKASINDAYIZ

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması sonrası Başkan Osman Şeker, sözlerini şöyle sürdürdü; “Devletin bekası, milletin huzur ve güvenliği için. yanı başımızda belli odaklarca desteklenerek büyütülen ve askeri bir güç haline getirilmek istenilen terör örgütlerinin bertaraf edilmesi maksadıyla Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'de başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'nı tüm gücümüzle destekliyoruz. Önce Afrin daha sonra Münbiç'in terörden temizleneceğine ve teröristlerin kökünün kazınıncaya kadar bu mücadelenin sürmesi gerektiğine yürekten inanıyoruz. Bu harekatla Türk milletinin ve Türk devletinin bölgedeki varlığına kasteden terör örgütlerine ve on binlerce kilometre öteden gelerek yaşamakta olduğumuz topraklarımıza fiili müdahalede bulunup, kendince yeni bir düzen kurmak, Türk milletine ayar vermek, hesap sormak ve bedel ödetmek gibi bir gaflete kapılan sözüm ona büyük devletlere karşı Türk'ün iradesini, kararlılığını ve gücünü bir kere daha göstereceklerine gönülden inanıyoruz. Sınırlarımız içinde yaşayan milyonların bekası ve sınırlarımız dışındaki Müslüman milyonların çığlıkları üzerine, akan kan ve gözyaşlarını dindirmek için bölgeye gitmiş olan Ordumuzun her zaman yanındayız. Yaşanılan 21. asır Türk asrı olacaktır. Bölgede mazlumların gözyaşları dinecek, zalimler kaçacak delik arayacaktır. Ordumuz, Yüce rabbimizin yardımlarıyla bu zalimleri bertaraf edecektir. Yüce rabbimizden dileğimiz hiçbir Mehmetçiğimizin burnu dahi kanamadan yeni zaferlere ulaşmasıdır. Bölgemizi kan gölüne çeviren, insanları evlerinden, yurtlarından eden zalimlerin karşısında daima muzaffer olmasıdır. Her şart altıda Mehmetçik'le beraberiz. Acımız da sevincimiz de birdir. Allah ordumuzun yar ve yardımcısı olsun ne mutlu Türküm diyene.”

Etkinlikte ayrıca Afrin şehitleri için lokma hayrı gerçekleştirildi.