Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu Kepsut ilçesindeydi. Başkan Kafaoğlu beraberinde Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, Genel Sekreter Yardımcısı Yavuz Subaşı, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Fahri Konuk, Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Ahmet Mekin, Altıeylül Belediye Meclis Üyesi Ahmet Şen ile birlikte Kepsut Pazar yerini gezerek esnaflara hayırlı işler dilediler,

Vatandaşlara çorba ikramında bulunan Başkan Kafaoğlu daha sonra ilçe esnafını gezdi, Afrin’de Zeytin Dalı Harekatında mücadele eden Mehmetçiklere destek için Türk bayrağı dağıttı, vatandaşlarla sohbet etti.

Kafaoğlu ardından Kepsut Belediyesi’ni ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Kepsut Kaymakamı Murat Atıcı’yı ziyaret eden Kafaoğlu ilçe mahalle muhtarlarıyla biraraya geldi.

Muhtarlara hitap eden Başkan Kafaoğlu “İlçedeki sorunları ve sıkıntıları biliyoruz. El birliği ile sorunları çözeceğiz. 2018 yılının asfalt yılı ilan ettik, asfaltsız yolunuz, susuz mahalleniz kalmayacak. Büyükşehir Belediyesi olarak kısa süre içerisinde elimizden gelen herşeyi yapacağız. Göreve gelir gelmez vatandaşa dokunduk, vatandaşın taleplerini yerine getirdik. Su da yaptığımız indirimler örnek oldu. Vatandaşların istekleri doğrultusunda çalışmalar yürüteceğiz. Siz muhtarları önemsiyoruz, sizlerin taleplerini de bir bir yerine getireceğiz. Allah Afrin’de sınır güvenliği için mücadele veren Mehmetçiklerimizi muzaffer kılsın. Dualarımız onlar için” dedi.

Kafaoğlu son olarak düğün salonu, atık su arıtma tesisi ve kültür merkezi inşaatında incelemelerde bulundu, Dereli Vefa Evini ziyaret etti.