Edremit’in Altınoluk Mahallesi’nde 1 evden, Güre-Cumhuriyet Mahallesi’nde 3 ayrı evden, Avcılar-Tahtakuşlaraltı Mevkii’nde 1 evden, Narlı-Küçüksu Mahallesi’nde 1 ev ve 1 otodan hırsızlık olayı, ayrıca Avcılar-Tahtakuşlaraltı Mevkii’nde bir evden hırsızlığa teşebbüs olayları meydana geldi. Evden ve otodan hırsızlık olayları genellikle gece yarısı ve özellikle sabaha karşı erken saatlerde gerçekleştirildi ve bu olaylarda ev ve araçlarda bulunan para, mücevher, cep telefonu ve bilgisayarlar çalındı.

85 KAMERANIN GÖRÜNTÜLERİ İNCELENDİ

Bölgede meydana gelen hırsızlık vakalarıyla ilgili İl Jandarma Komutanlığınca oluşturulan özel ekip tarafından yapılan çalışmalar, takip ve bölgede bulunan 85 ayrı kamerada yapılan görüntü incelemeleri sonucunda olayın failleri olduğu tespit edilen; A.U. ve D.U. Burhaniye ilçesinde yakalanarak gözaltına alındı.

ŞÜPHELİ DURUMLARI BİLDİRİN

Jandarma ekipleri tarafından bölgede ikamet eden ve turizm amaçlı bölgeye gelen vatandaşların, hırsızlık olaylarına karşı hassas olmaları, değerli eşyaları ve paralarını muhafaza altına almaları, her türlü şüpheli durumu derhal 112 Acil Çağrı Merkezine bildirmeleri rica edildi. İHA