CHP İKİNCİ EKMELETTİN VAKASI YAŞAMASIN

GENEL Başkanlık yarışında Muharrem İnce’nin yanında yer alan CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda CHP için en uygun ismin Muharrem İnce olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu’nun kimi aday göstereceğini bilmediklerini, ancak riskli bir isimle bu yarışı kazanma şanslarının olmadığını kaydeden Havutça, “Ekmelettin vakasının bir benzerini daha yaşamak istemiyoruz, böyle olursa 24 Haziran gecesi seçmene ne söyleyeceğiz” diye konuştu.

95 YILLIK PARTİ, 95 GÜNLÜK PARTİYE VAGON OLMAZ

HAVUTÇA: “95 yıllık partiyi 95 günlük bir partinin peşine takıp vagon yapmak olmaz. CHP lokomotif olmalı. Dişe diş mücadele edecek bir aday çıkarmak zorundayız. Bunun için en uygun isim Muharrem İnce. Halkta karşılığı olan bir siyaset adamı, herkesle diyalog kurabilen, sempatik ve sokağı iyi bilen bir arkadaşımız. İnce ile ilk turda Meral Akşener’i geçeriz. İkinci turda Kürt oyları da dahil çeşitli kesimlerin oylarını alırız. Muharrem İnce ile kaybetmeyiz. Öbür türlü hepimiz kaybetmiş oluruz.”

 HAVUTÇA YENİDEN MİLLETVEKİLİ ADAYI OLACAK MI?

İKİ dönemdir TBMM’de Balıkesir’i temsil eden Milletvekili Namık Havutça, 24 Haziran seçimlerinde yeniden aday adayı olup olmayacağı şeklindeki sorumuza şu yanıtı verdi: “Genel Başkanımız benim TBMM’deki çalışma anlayışımı iyi biliyor. Kendisinin ve partimin verdiği görevleri layıkıyla yerine getirdim. Kendisiyle konuşacağım; seçilebileceğim bir sırada yer verilmesini isteyeceğim. Bu olmazsa aday adayı olmayacağımı bildireceğim.”