24 HAZİRAN seçimleri hızla yaklaşırken, AK Parti’nin Balıkesir’de ortaya koyduğu manzara hiç açıcı değil. Adayların seçim çalışmalarında gözlenen ilgisizliğin toplu iftar organizasyonlarla örtülmeye çalışıldığı bir ortamda, partililerin dahi teşkilatların organizasyonlarına ilgi göstermediği gözleniyor.

İşte bu ilgisizliğe dair son örnek, geçtiğimiz Cuma günü İl Başkanlığı’nın organize ettiği büyük kadın buluşmasıydı.

AK Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan, 24 Haziran sürecinde istişare etmek için partili kadınları bir araya getirmeyi amaçladı. Eşiyle birlikte düzenlediği ve adına ‘büyük kadın buluşması’ dedikleri toplantı için partili kadınlara SMS yoluyla davet çıkarıldı.

8 Haziran Cuma günü saat 22.00’de Gala Yaşam Merkezi’nde gerçekleşen toplantıya yetmiş civarında kadın partilinin katıldığı gözlendi. Çok sayıda kadın partilinin katılacağı düşünülerek Gala’yı kiralayan Hasan Demiraslan, az sayıda katılım olduğu görünce büyük şok yaşadı.

Kadın Kolları üyesi kadınların bile ilgisiz kaldığı ‘büyük kadın buluşması’nda yaşanan fiyasko şimdi tüm partililerin dilinde.

Demiraslan ise boş kalan salonda yaşadığı şoku, toplantıya iştirak eden kadın üyelerle selfi çekerek atlatmaya çalıştı.

 

YİNE “30 MİLYAR” DEDİ…

AK Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan, yaptığı basın açıklamasında 16 yıllık AK Parti iktidarında Balıkesir’e 30 milyar liralık yatırım yapıldığını bir kez daha tekrar etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 25 milyar lira olarak telaffuz ettiği bu rakama 5 milyar ekleyen Demiraslan’ı haber yoluyla uyarmış, bu 5 milyar fazlayı neye göre dillendirdiğini sormuştuk. Demiraslan bu konuda bir açıklama yapma gereği duymadı.

İl Başkanı Hasan Demiraslan aynı açıklamada muhalefeti eleştirdi; “muhalefetin tek derdi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ve AK Parti’yi iktidardan indirmek” dedi.

Demiraslan’ın açıklamasında şu cümleler yer aldı:

“2007’de Genelkurmay e-muhtıra verdi, başaramadılar. Kapatma davası açtılar, başaramadılar. Gezi parkı eylemlerini provoke ettiler, başaramadılar. 17-25 Aralık yargı ve emniyet kumpası yaptılar, başaramadılar. 15 Temmuz’da hain darbe girişiminde bulundular, başaramadılar. Başarısızlığa uğrayan şer odakları, son dönemde ekonomi üzerinden ahlaksız oyunlarla yeniden saldırmaya başladılar. Onlar ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar, kimse Balıkesir ve ülkemize yapılacak yatırımların önünü kesemez. Bu yapılanlara dur demenin yolu 24 Haziran’da sandıktan geçiyor.”