Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘100 Günlük İcraat Programı’ arasında yer alan projelerden birisi olan Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında Balıkesir’de de okullarda eksik olan temizlik görevlilerinin alımı İŞKUR marifetiyle yapılacak. İŞKUR İl Müdürü Nazım Balcı program hakkında bilgi vererek, başvuruda bulunacak tüm vatandaşları İŞKUR’un Bandırma ve Edremit’teki Hizmet Merkezlerine beklediklerini ifade etti.

9 AY SÜREYLE İSTİHDAM EDİLECEK

İŞKUR İl Müdürü Nazım Balcı Toplum Yararına Çalışma Programı hakkında alınacak temizlik görevlileri ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “100 Günlük İcraat Programı”nda ilan ettiği en önemli projelerden birini hayata  geçirmek  için  Aile,  Çalışma  ve  Sosyal  Hizmetler  Bakanlığı,  Milli  Eğitim  Bakanlığı  ile  İçişleri  Bakanlığı ’nın  okul  yaşamının  huzuru,  güvenliği  ve  sağlığı  için  el  ele  verdiğini  belirterek  çocuklarımızın  ve  gençlerimiziņ       daha  sağlıklı  ve  güvenli  bir  ortamda eğitim  almasının  kaliteli  eğitimin  olmazsa    olmaz   bir  parçası  olduğunun  bilinciyle  ilimiz genelindeki   okullarda   görevlendirilmek   üzere   Toplum Yararına   Programlar   kapsamında  Temizlik Görevlisi  alımı gerçekleştirilecek.

Temizlik görevlisi ile ilgili yapılacak alımlarda 10 Eylül Pazartesi günü başlayan başvurular,  14 Eylül Cuma gününe kadar devam edecek olup, 5 günlük bir başvuru süreci olacak. Toplum Yararına Çalışma Programlara başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlarımız İŞKUR’un Bandırma ve Edremit Hizmet Merkezlerinden başvuruda bulunabilecekler.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla İŞKUR İl Müdürlüklerinin tüm kaynaklarıyla harekete geçti. Bakanlığımız tarafından Toplum Yararına Programlar kapsamında İŞKUR İl Müdürlüklerine önemli bir kaynak gönderildi ve bu kaynakla birlikte öncelikli olarak ilimizdeki okulların temizliğinde görevlendirilmek üzere 650 kişi 9 ay süreyle bu programlardan faydalandırılacak.”