Ege Bölgesi’nde faaliyet gösteren İş Sağlığı ve Güvenliği Dernekleri bir araya gelerek Ege İş Sağlığı ve Güvenliği Federasyonu’nu kurdu. Balıkesir İş Sağlığı ve Güvenliği Derneği’nin öncülüğünde kurulan federasyonda kurucu başkan Mahmut Çamlı, tüm üyelerin oyunu alarak başkanlığa getirildi.

Başta Balıkesir olmak üzere Antalya, Aydın, İzmir, Manisa, Muğla ve Uşak illerinde faaliyet gösteren İş Sağlığı ve Güvenliği Dernekleri bir araya gelerek Ege İş Sağlığı ve GüveİŞ nliği Federasyonu’nu kurdu. 18 Ocak tarihinde kurulan federasyonunun 1’inci Olağan Genel Kurulu geçtiğimiz cumartesi günü Öğretmenevi’nde gerçekleştirildi.

Kurucu Başkan sıfatıyla genel kurulu toplayan Ege İş Sağlığı ve Güvenliği Federasyonu Başkanı Mahmut Çamlı, düzenlenen genel kurulda tüm üyelerin oy birliği ile başkanlığa getirildi. Çamlı, Ankara’da kurulacak olan federasyonunu ardından konfederasyon kurma çalışmalarının başlayacağını söyledi.

Ege İş Sağlığı ve Güvenliği Federasyonu’nun yönetimi şu isimlerden oluştu:

“Yönetim Kurulu Asil: Mahmut Çamlı, Anıl Pehlivan, Nuran Sarı, Özkan Bozkurt, Hakan Gökçimen, Oktay Ergeç, İbrahim Ethem Karahan, Ömer Temiz, Ayça Güzel.

Denetim Kurulu Asil: İbrahim Yerel, Ahmet Kurt Tuğrul Emrah Ardıçoğlu.

Disiplin Kurulu Asil: Aykut Gökşin, Yener Coşkunsu, Tahir Şen.”