Anma törenine, CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, CHP İl Başkanı Serkan Sarı, partililer, sevenleri ve sivil toplum kuruluşu üyeleri katıldı. İnci Türk’ün Babası Mehmet ve Annesi Nejla Türk şehir dışında olduğu için anma etkinliğine katılamadı.

Eğitim-iş Sendikası Balıkesir Şubesi eski başkanlarından Hüseyin Semerci, uzun yıllar gerçekleştirilen etkinlikle ilgili iyi niyetli sitemler aldığını belirterek, “Bazı arkadaşlarımız etkinliğin her yıl yapılmasının İnci Türk’ün ailesinin acılarını yineleyeceğini söylüyor. Ben İnci Türk’ün ailesiyle görüştüm. Anma törenlerinin yapılmasından memnunluk duyuyorlar” diye konuştu ve anma törenine katılanları Türk ve Sivas’ta katledilen aydınlar için 1 dakikalık saygı duruşuna davet etti. Saygı duruşunun ardından CHP Balya İlçe Başkanı Orhan Gaga, Sivas’ta sadece aydınların yanmadığını, haysiyetimizin onurumuzun da yandığını vurgulayıp, “Sivas laiklere mezar olacak sloganları hala kulaklarımızda çınlarken, dindar ve kindar nesiller yetiştireceğiz diyenleri unutmayalım” dedi.

Balıkesir Hacı Bektaşi Veli Kültür Tanıtma ve Yaşatma Derneği Başkanı Akay Şahin, Sivas katliamının 25’inci yıl dönümünde, katledilen aydınları İnci Türk’ün mezarı başında bir kez daha saygı ile andıklarını belirtip, “İnci Türk, Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni 1992 yılında bitirdikten sonra Altındağ Kültür Merkezi’nde ilk tiyatro çalışmalarına başladı, Pir Sultan Abdal Tiyatro Topluluğu’nun kadrosunda yer aldı. 2 Temmuz 1993 yılında Sivas Pir Sultan Abdal Şenlikleri’nde gerici şeriatçılar  tarafından arkadaşları ile birlikte katledildi. Sivas olayı laik düzen karşıtlarının ayaklanması, laik düzeni benimseyenler için yaşam hakkının yok edilmesi, karanlık bir geleceğin habercisiydi. Maraş’ta, Çorum’da, Sivas’ta, Gazi Mahallesi’nde, nefret tohumları ekenler asla hedeflerine ulaşamayacaklardır. Hiçbir ayrım yapılmaksızın herkesin barış içinde yaşadığı bir ülke bizim en büyük hedefimizdir. Madımak’ta yanarken bile ülkesinin geleceğini düşünenleri saygıyla bir kez daha anıyoruz” dedi.

Akay’ın konuşması bittikten sonra, Madımak Otel’de katledilen 35 aydının ismi tek tek okunurken, anma etkinliğine katılanlar her isim söylendiğinde, “Unutmadık” diye haykırdı.

Anma sonrası katılımcılara bulgur pilavı ve ayran ikramı yapıldı.