CHP'nin cumhurbaşkanı adayları arasında ismi geçen İlhan Kesici, partisinin grup toplantısı öncesinde aday olacak kişiyi açıkladı. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 24 Haziran'da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde partisinin adayını yarın sabah kamuoyuna duyuracak.

Kılıçdaroğlu'nun bugünkü grup toplantısında önemli gelişmeler yaşandı. Uzun zamandır grup toplantılarına katılmayan Muharrem İnce geçen haftanın ardından bu kez de grup toplantısına katıldı. İnce, Kılıçdaroğlu’ndan önce salona girdi. CHP’li milletvekilleri İnce’yi alkışlarla karşıladı. Bugün İnce'nin adının CHP'de cumhurbaşkanı adayı olarak öne çıktığı iddiaları konuşuluyordu.

Bu arada Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından önce Ülkü Ocakları’nın 4 eski yöneticisi CHP’ye katıldı. Kılıçdaroğlu’nun CHP rozetlerini taktığı sırada salondan faşizme karşı omuz omuza sloganları duyuldu. İLHAN KESİCİ: İNCE İSMİ KESİN GİBİ İHA'nın haberine göre CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici, "Bana bir mesaj yok ama benim duyduğum kadarıyla Muharrem İnce aday olacak. Ben bir şey açıklamış olmadım, öyle duydum. Sabah İnce'yi telefonla aradım, tebrik ettim. 'Allah mahcup etmesin' dedim. Tahmin ediyorum onun da bilgisi vardı, tebriklerimi kabul etti" yanıtını verdi. 

KILIÇDAROĞLU EVİNE DAVET ETTİ CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün akşam Muharrem İnce'yi evine davet ettiği ve kendisini aday olarak göstereceğini bildirdiği öğrenildi.(A24)