Kısa bir süre önce kendi hayat hikayesini anlatan ‘Selfi’ adlı filmini vizyona sokan Hülya Avşar, bir yandan da televizyon programının çekimleri için koşturuyor. Avşar, bu yoğun tempo arasında bir de hırsız kabusu yaşamış. 54 yaşındaki Avşar, yaşadığı hırsız kabusunu magazin dünyasının da yakından tanıdığı Ali Eyüboğlu’na anlattı ve o da köşesine taşıdı.

‘BENİM BEN’

İşte Avşar kızının ağzından Ayvalık’taki yazlık evine giren hırsız ve o kabus dolu anlar:“Sabah 06.00–06.30 gibiydi. Gün aydınlanmıştı. Gözümü açınca baktım yatak odamda bir adam. Ayağa fırlayıp, sen kimsin dedim? Şapkalı, eldivenli adam, eliyle yüzünü gizleyip ‘Benim, ben' demesin mi? Yataktan fırlayıp üstüne yürüdüm, çaldığı çantalarımı balkondan atıp, kendi kapıdan aşağı hızla kaçmaya başladı. Tam ensesinden yakalamak üzereydim adamı, ama gecelikle olduğumu fark edip geri döndüm, üstüme bir şeyler aldım. Merdivenden inerken yine kovalamaya başladım onu, ama yakalayamadım. Bahçeden çantaları alıp kaçtı. Gürültüye uyanan Zehra'ya alt kattaki Helin'e bakmasını söyledim. 155'i aradık, polis geldi. Evdeki kameralardan hırsızın eşkali belirlendi. Burhaniye'de birçok evi soymaktan aranan bir hırsız çıktı.”

Hülya Avşar’ın yazlığına giren hırsızın çaldıklarını Hülya Avşar şöyle sıraladı: “Bin 500 TL civarında para, kimlik kartlarım, kredi kartlarım, pasaportum, otomobilimin anahtarı ve iki pırlanta küpe.” İHA