Balıkesirspor Baltok takımı çalışmalarını sürdürürken Teknik Direktör Giray Bulak da oynadıkları ilk hazırlık maçının değerlendirmesini yaptı. Bulak hazırlık maçında her iki takımında centilmence mücadele ettiğini belirtirken video hakem uygulamasının da sezonda takımların işlerine çok yarayacağını söyledi.

TAKIMIN ARZU VE İSTEKLERİ ÇOK İYİ

12 günlük kamp süresinin iyi geçtiğini Bursaspor ile oynanan hazırlık karşılaşmasında gördüklerini söyleyen Giray Bulak şu değerlendirmelerde bulundu:

“12 günlük kamp süresinde böyle bir performansı göstermeleri iki taraf için sevindirici. Bursaspor'un 3-4 pozisyonu vardı. Bizim de vardı ama onlar daha net pozisyonlara girdi. Karşılaşmada VAR uygulandı. O da bize olumlu yansıdı. Oyuncularımın arzu ve istekleri, pas anlayışı iyi, topu elde tutma iyi. Tabi daha hücum parametrelerini kullanmamız lazım. Atak oyunu geliştirmemiz lazım. Bu da gün geçtikçe gelişecek. Hazırlık maçlarında bu da ortaya çıkacak. Tabi güçlü takıma karşı oynuyorsunuz. Kontrollü oyun ve pas oyunu iyiydi.”

'VAR SİSTEMİNİ TUTTUM”

VAR uygulamasını da değerlendiren Teknik Direktör Giray Bulak, “Dünya Kupası'nda adalet dağıtan bir anlayış oldu. Ben VAR sistemini tuttum. Hiç kimse hakemler adına fazla bir şey diyemiyor. Bu gün de aynı şey oldu. Katkı sağlayacaktır futbola. Suistimal etmemek lazım.”