ERSAN ASLANTAŞ

Denizlispor maçı sonrası çok sevdiğim bir kardeşim bana mesaj yazmış, “Abi maç yazısı yazarsan başlığı Horozun Sesini Kestik olsun” demiş. Denizli’den gelen üç puan aslında her türlü çatlak sesi bir müddet daha kesti.

Şans yanımızdaydı denebilir, Denizlispor şanssızdı denebilir… Ne tür bahaneyi konuşursak konuşalım asıl olan kritik bir deplasmandan ilaç gibi bir üç puan getirildi. Maç sonrası Can Hoca “bu üç puanla kendimizi play off grubu içine attık” dedi. Doğrudur, o kadar önemli. Bu noktada kalkıp Erzurum ve Eskişehir karşısında aldığımız üç puanı vererek ilk ikiden de çok uzaklaştık hesabı yapacak değiliz ama unutmadan ders alacağımız maçlar olarak tarihimize yazdık.

Neyse geçelim bunları.

Denizlispor maçına dair düşülecek en önemli notların başında maçın hakemi gelir. Demek ki adil bir maç yönetilirse heyecanlı ve sonu mutlu bir doksan dakika bizim için hayal değil. Diğer not ise tabi ki Sedat… Formayı, hele hele kritik ve hemen sonuç beklediğimiz maçlarda ilk on bir bu oyuncu için asla göz ardı edilmemeli.   

Gelelim yazının başlığına.

Bizim oralarda bir atasözü vardır, “Horozlar çoğaldı, sabahlar erken oluyor.” derler. Patronlar, patron geçinenler, ustalar, usta geçinenler, hariçten gazel okuyanlar çoğaldı işlerin tadı tuzu kalmadı gibi bir anlatım ifade eder. Şimdi öyle bir yerde duruyoruz ki bizler dahil hariçten gazel muhabbeti tavan yapmış. Çatlak, fitne seslerden söz ediliyor. Sular bir türlü durulmuyor.

Ne yapmak lazım? Valla en güzeli bu sıralamada yer almışken, bu havayı yakalamışken, biraz toplanmak, toparlanmaktan başka yol yok.

Şu anda bu satırları okuyan sevgili Balkes sevdalısı dostum! Bu maçta yerini al ki çorbada tuzun bulunsun, hatayı eleştirecek yüzün olsun, başarıyı paylaşacak samimiyetimiz olsun…

Giresun maçına forma almak için gidin. Ama bir forma kapıp bir daha gitmemek değil. On ikinci adam olan taraftar artık formayı giysin, yerini alsın. Beraberlik de, ayrışma da tribünden başlar… Şimdi gidip bu kritik doksan dakikayı sonuna kadar değerlendirmek lazım.

 Giresunspor için zor bir maç olmalı, bizim için değil. Elbette bunun formülü işin direksiyonunda olan teknik ekipte, aksiyonu yeşile zemine ter döken futbol emekçilerimizdedir. Enerjisi de, takdiri de tribünü doldurması beklenen taraftarda. Buraya şu notu da eklemek istiyorum. Giresunspor maçının, hakem hatalarının damga vurduğu, isyan ettiren bir maç olması endişemi de dile getirmeden edemiyorum… Lütfen dikkat!

Şimdi Balkes sevdanızı ispat zamanıdır. Forma kapma zamanıdır, kaptığın formayı bir daha çıkarmama zamanıdır…

Sağlık ve esenlikle kalın…