Karesi AVM’deki toplantı salonunda gerçekleştirilen milletvekili tanıtım törenine çok sayıda partili katıldı. Tanıtım töreninin ardından adaylar esnaflara hayırlı işler diyerek çarşı merkezine kadar geldi. Coşkulu bir kalabalıkla yürüyüş yapan CHP’lilere vatandaşların desteği de büyük oldu.

CHP 1’inci sıra milletvekili adayı Ahmet Akın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘milletim isterse bırakırım’ sözünü hatırlatarak artık tamam diye konuştu. Millet İttifakı’nın seçimin galibi olacağını söyleyen Ahmet Akın Erdoğan için “Yolcudur Abbas, bağlasan durmaz” ifadesini kullandı.

BİRİNCİ PARTİ ÇIKMAK İÇİN ÇALIŞMAYA HAZIR MIYIZ?

Aday tanıtım toplantısının açılışını yapan İl Başkanı Serkan Sarı yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik mesajları verdi. Balıkesir’de birinci parti çıkmak için mücadele edeceklerini belirten Sarı şunları kaydetti: “İktidar mücadelemizde bu onurlu yürüyüşümüzde, bu gücümüzü sokaklarda, meydanlarda, Balıkesir’in her bir köşesinde birlikte hissettireceğiz. Bunu birlikte başaracağız. Çalışa, çalışa kazanacağız. Hazır mıyız?

BU MÜCADELEYİ KAZANACAĞIZ

Önümüzde ülkemizin geleceği için çok önemli bir aylık bir süre var. Bu 30 günlük süre içinde birlikte omuz omuza, hiç dinlenmemek üzere, yola çıktığımız bu mücadelede bütün partililerimize, bu ülkenin gidişinden rahatsız olan haksızlığa, hukuksuzluğa, adaletsizliğe karşı, her türlü baskıya rağmen dur diyen ve bu mücadelede ben de varım diyen sizler; bugün birliğimizle, beraberliğimizle bu mücadeleyi kazanacağız. Çocuklarımızın, torunlarımızın ve ülkemizin geleceği için bu mücadeleyi kazanmak zorundayız ve görüyorum ki bunu sağlayacak coşku, heyecan bu salonda sizler sayesinde vardır.

TOPLUMSAL BARIŞI GETİRECEĞİZ

Bugün ülkemizin sorunlarını hepimiz biliyoruz. Bu konuda, hep birlikte mücadele etmek zorundayız. Ekonomi ortada; bugün doların geldiği nokta ülkenin ekonomisinin çöküşünü birlikte şahit oluyoruz ve buna dur demek zorundayız. Bunu yapabilecek tek bir siyasi parti vardır o da Cumhuriyet Halk Partisi ve sizlersiniz. Eğitimdeki yıkımı, yozlaşmayı hep birlikte görüyoruz ve bunu durduracağız. Demokrasi adına ülkemiz hiç bu kadar kötü dönem yaşamadı. Bunu, bu yıkımı yine sizler durduracaksınız. Dış politika ülkemizde yaşanan, sınırlarımızdaki komşularımızla, Avrupa ülkeleriyle, Amerika’yla, Rusya’yla, Ortadoğu’yla yaşadığımız sıkıntının çözümü yine biz Cumhuriyet Halk Partililere emanettir. En önemli sıkıntı sıkıntımız toplumsal barışımız. Bugün ülkemizde artık toplumu birbirine düşman ettiler. Hepimizi birbirimizden uzaklaştırdılar. Köylere gittiğimizde kahveler ayrı, tek kahve olan yerlerde masalar ayrı. Biz tekrar toplumsal birliğimizi, ulusal barışımızı, beraberliğimizi birlikte sağlayacağız ve bu Cumhuriyet Halk Partisi’nin sevgisi ve umuduyla olacak. Kin ve nefret diline karşı bizlerin sevgi dili kazanacak. Sevgiyle kazanacağız. Umudu örgütlemeye çıktığımız bu yolda hep birlikte zafere koşmaya hazır mıyız?

BÖLGESEL DAĞILIM VE LİYAKAT ÖN PALANDA OLDU

Balıkesir’imizi temsil edecek dokuz adayımızı geçtiğimiz günlerde belirledik. Bu adaylarımız şehrimizin dört bir köşesini temsil eden, bölgesel dağılımlar göz önünde bulundurularak, liyakat göz önünde bulundurularak, kadınlarımıza ve gençlerimize listemizde temsiliyet sağlayarak, bir önceki ön seçim sonuçlarını dikkate alarak, ilçe başkanlıklarımızdan aldığımız görüşleri içine katarak, sivil toplum kuruluşlarının katkısını alarak, muhtarlarımızın görüşlerini alarak, basın kuruluşlarıyla, halkımızın beklenti ve görüşlerini de katarak şehrimizi temsil edecek en iyi liste oluşması konusunda mücadele ettik. Bunu da sağlayabildiğimiz kadarıyla, yapabildiğimiz kadarıyla adaylarımızla karşınıza çıkacağız. Aday belirleme sürecinde zorlu ve önemli bir dönemi atlattık ve artık çalışma, emek vermek zamanı.

25 HAZİRAN SABAHI CHP İKTİDARINA HAZIR OLUN

Seçim bildirgemiz 26 Mayıs’ta hazırlanıyor. 26 Mayıs sabahı biz hep birlikte adaylarımızla birlikte Ankara’da olacağız ve seçim bildirgemizi birlikte öğreneceğiz. Bundan sonra bizlere düşen görev; bütün partililerimiz, kapı kapı, ev ev, gezerek bizim seçim bildirgemizi vatandaşlarımıza anlatmamız gerekiyor. Bunun için görev almaya burada bulunan herkes hazır mı? Bu mücadeleyi vermeye hazır mısınız? Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidar yapmaya hazır mıyız? O zaman size güzel bir haberim var. 25 Haziran sabahı Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarına da uyanmaya hazır olun. Bunu birlikte başaracağız. Ama bunun için bütün arkadaşlarımız, bütün partililerimiz, bütün vatandaşlarımız sandığa dört tane vatandaşımızı bizlere oy vermek üzere götürecekler. Bu bir aylık dönemi bütün partililerimiz bunu sağlamak üzere çalışarak geçirecek ve bunu sandıkların başında güvenliğimizi sağlama konusunda bütün arkadaşlarımızı ilçe başkanlıklarına destek olmaya ve bu mücadelede var olmaya davet ediyorum.

BU İKTİDARA HEP BİRLİKTE TAMAM DİYORUZ

Cumhuriyet Halk Partisi’nin milletvekilleri kadrosuyla sizlerin karşısına çıkacağız ve artık iktidara omuz omuza mücadele ederek kavuşacağız. Sıkıldık artık bunca yıl yaşananlardan. Sıkıldık artık yalandan, talandan, yolsuzluklardan. Ülkemizin dört bir yanının satılmasından ve hep birlikte bu iktidara Tamam diyoruz. İktidar mücadelesinde omuz omuza çalışmaya başlamaya hazırız.”

*****

AKIN: “YOLCUDUR ABBAS BAĞLASIN DURMAZ”

Aday tanıtım toplantısında konuşan CHP Milletvekili ve 1’inci sıra milletvekili adayı Ahmet Akın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yüklendi. Millet İttifakı olarak Cumhur İttifakını sandığa gömeceklerini iddia eden Ahmet Akın, Erdoğan’a “Yolcudur Abbas, bağlasan durmaz” diye seslendi.

 25 HAZİRAN SABAHI CHP İKTİDARINA UYANACAĞIZ

CHP Milletvekili ve 1’inci sıra milletvekili adayı Ahmet Akın aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

 “25 Haziran sabahı hep beraber İnce bir güzellikle uyanacağız. Bakın biz 3 milletvekili kardeş olarak örnek gösterilen milletvekilliği yaptık. Bunu bir tek ben değil, bunu herkes ve genel başkanımız da söyledi. Ne yaptık? Her zaman birlik ve beraberlik içinde olduk. Her zaman birbirimizi savunduk. Neden? Çünkü hedefimiz ortak, hedefimiz bir. Beraber olup Balıkesir’e en güzel hizmet etmek. Şimdi yeni bir bayrak değişimiyle, yine onlardan aldığımız güçle, heyecanla ve tecrübeleriyle bu sefer çok daha fazla milletvekiliyle gidip iktidar olacağız.

MÜHÜR MİLLETTE

Ben Sayın il başkanıma çok teşekkür ediyorum. Gerçekten çok heyecanlı ve güzel bir çalışmayla buraya kadar geldik. Bundan sonrasında artık mühür millette, yani söz milletin. El vereceğiz, beraber olacağız, hep birlikte kazanacağız. Bakın, ben 25 ve 26’ncı dönemde sizlerin destekleriyle milletvekilliği görevimi yaptım ve 24’üne kadar da yapmaya devam ediyorum. İnşallah 24 Haziran’dan da sonra da devam edecek. Burada örgütten aldığım destekle, çıkmış olduğum yolda da Bandırma Vapuru’nun içindeki heyecan ve düşünceyle yoluma devam ediyorum. Şimdi siyaset kiloyla yapılmaz, siyaset ağırlıkla yapılmaz. Siyaset vatan, millet aşkıyla yapılır. Siyaset sevmekle, herkesi kucaklamayla yapılır. Onun için biz de aldığımız tecrübelerle, bu tecrübelerimizi inşallah Türkiye Cumhuriyeti’nin yararına kullanacağız.

OHAL’İ DEF EDECEĞİZ

Biliyorsunuz tahribata uğramış hatta delik deşik edilmiş bir demokrasimiz var. Herkes bunu kendi hayatında yaşar. İllaki Cumhuriyet Halk Partili olmak gerekmiyor. Adalet ve Kalkınma Partili hemşehrilerimiz de aynı acıyı, ızdırabı çekiyor. Milliyetçi Hareket Partili arkadaşlarımız da aynı ızdırabı çekiyor. İyi Partili arkadaşlarımız da aynı ızdırabı çekiyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin 81 milyon vatandaşı aynı ızdırabı çekiyor. Ama bir sessizlik var. Bu sessizlik, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kendi eliyle yarattığı OHAL düzenidir. Şimdi biz ne yapacağız? İnşallah, güzel Allah’ımızın izniyle milletin de bize desteğiyle bu OHAL’i def edeceğiz, Türkiye’nin iktidarını geri getireceğiz.

MİLLET İTTİFAKI CUMHUR İTTİFAKINI YERLE BİR EDECEK

Bakın demokratikleşme sürecini kaybetmiş, bu rejimi değiştirmek hepimizin borcu. Biz şu anda biriz, beraberiz. İttifak yaptık, millet olarak beraber olduk. Kimler var bu ittifakta; İYİ Parti var, Saadet Partisi var, Demokrat Partisi var. Buradan ittifaktaki tüm partililerin adaylarına ve üyelerine selamlarımı ve saygılarımı gönderiyorum. Bakın biz ne yapacağız? Biz, Millet İttifakı olarak, bu Cumhur İttifakı’nı ki; bu Cumhur İttifakında sadece adında Cumhur var. Biz oradaki Cumhur İttifakını yerle bir ederek, demokrasiyi, özgürlükleri, Cumhuriyeti başa getireceğiz. Elimizden alınmak istenen bütün hakları geri getireceğiz. Gençlerimize, çocuklarımıza ve emanet aldığımız cumhuriyetimize sahip çıkmak için dokuz arkadaşım, daha önceki milletvekilim, bu partiye gönül vermiş bütün yol arkadaşlarımız, rahatsız olan Ak Partili hemşehrilerim de, hep beraber bir olacağız, bu düzeni def edeceğiz.

HER CHP’Lİ BİZE OY VERECEK DÖRT KİŞİ GETİRECEK

Bu düzeni def etmek için herkes dört kişi getirecek. Çünkü dört kişi getirirsek işte vatana borcumuzu yaptık. Hesabınızı yapın, gidin konuşun. Deyin ki; kardeşim sen bizden ne istiyorsun? Diyorlar ya Türkiye Cumhuriyeti’nde insanların ekonomik düzeyi yükseldi. Ben buradan soruyorum: Allah aşkına bu memlekette 16 seneden beri borçtan başka ne var? Herkes kendi cebine baksın. Hangisinin kredi kartları dolu? Bir de bunlar utanmadan, arlanmadan diyorlar ki; siyaset dürüstlükle yapılır, sevgiyle, saygıyla yapılır. Çünkü hepimiz aynı gemideyiz. Diyorlar ki eğer Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy verirseniz faizler yükselir, aldığınız kredileri geri isteriz, engellilerin paralarını geri alırlar diyorlar. Hepsi kocaman bir yalan. Biz, Cumhuriyet Halk Partisi’yiz, biz hak yemeyiz, halkımız için gece gündüz mücadele ederiz, kendimizi düşünmeyiz: Bakın genel başkanımıza; böyle bir demokratlık olabilir mi? Şu anda Cumhurbaşkanı adayımız kim? Sayın genel başkanımızın daha önce beraber yarışmaya girdiği arkadaşı. İşte biz demokrasiyi iliklerimize kadar işlemiş bir partiyiz. Onun için Türkiye’nin birleştirici gücü olarak, yeniden aldığımız bu görevi hep beraber başarmak zorundayız. 

MİLLETİN GÖNLÜNDEKİ ATATÜRK SEVGİSİNİ SİLEMEZSİNİZ

Türkiye Cumhuriyeti’ne ne yapmaya çalışıyorlar? Birincisi T.C.’ye alerjileri var. Her gittiği yerden T.C.’yi kaldırmaya çalıştılar. İkincisi bu ülkenin kurucusuna ve kurtarıcısına ve onun silah arkadaşlarına karşı bir mücadelede birleştiler. Buradan, Kuvayi Milliye’nin baş şehrinden duymak isteyenlerin hepsine söylüyorum: Bu memleketin insanlarının yüreğindeki, gönlündeki Mustafa Kemal Atatürk aşkını, sevdasını asla ve asla silemezsiniz.

BIRAK ARTIK SIKILDIK

Ne dedi Erdoğan? Milletim tamam derse bırakırız dedi. E bırak be kardeşim bırak Tamam, tamam, tamam, sıkıldık, sıkıldık, sıkıldık. Yetti artık. Çocuklarımız için, geleceğimiz için hep beraber bir olacağız. Küskünlük yok, konuşmamak yok. Şu anda tek davamız var, tek sevdamız var. Cumhuriyet, Türkiye Cumhuriyeti. Çünkü bize kanla, canla, büyük bedeller ödemiş büyüklerimizin bıraktığı vatana borcumuz var. Şimdi onun zamanı. Onun için 24 Haziran’da Millet İttifakı olarak göreceksiniz, Millet Meclisi’nin ekseriyet çoğunluğunu biz alacağız, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Alacak mıyız? Alacağız.

YOLCUDUR ABBAS BAĞLASAN DURMAZ

Sayın Cumhurbaşkanı çıkıyor , ‘yahu bunlar bir oyun peşinde, bunlar oyları cumhurbaşkanına verelim ama mecliste çoğunluğu alacak, öyle bir şey yapmaya çalışıyorlar’ diyor. Burası Balıkesir, burada her babayiğit konuştuğuna dikkat edecek. Çünkü burası Kuvayi Milliye’nin baş şehri. Son haftalarda artık sarayında oturanlara ve onun yandaşlarına seslenelim: 24 Haziran’a kadar keyfinizi çıkartın. Çünkü yolcudur Abbas, bağlasan durmaz. Şimdi biz 16 Haziran’da tohumları serptik, el birliğiyle, birlik ve beraberlik içinde mücadelemizi kazanacağız ve en başta kendi görevimiz olan Balıkesir'de en çok milletvekili sayısını alacağız. Çünkü bu seçimler bitecek; önce bunların saraylarını alacağız, sarayları millete bırakacağız, Millet İttifakı’nı kazandıracağız, sonra da sıra yerel seçimlere gelecek. Yerel seçimleri de kazanacağız. Türkiye Cumhuriyeti’nin her köşesinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını sallandıracağız.”