CHP Altıeylül ilçesinin kurucu ilçe başkanı olduğunu belirten Haydar Çuhadar geçmiş dönemden ders çıkardıklarını ve gelecekte neler yapabileceklerini çok iyi bildiğini söyledi. Çuhadar 2019 seçimlerinde Büyükşehir Belediyesine ve Altıeylül ilçesine CHP’li başkan kazandırmak için çalışacaklarını da vurguladı.

adayım

İlçe başkanlığına adaylığını açıklayan Haydar Çuhadar şunları söyledi:

“Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu, bizlerin de içerisinde bulunmaktan onur ve şeref duyduğumuz Cumhuriyet Halk Partisi’ne yakışan anlayışla 17 Aralık’ta yapılacak olan ilçe kongremizde aday olduğumu açıklıyorum.

2019 YILINDA YENİ BİR BAŞLANGIÇ OLACAK

2019 yılı veya öncesinde yapılacak seçimlerin ülkemiz için bir kırılma noktası olduğunu düşünüyorum. Yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi, ülkemiz ve partimiz adına yeni bir başlangıç olacaktır. Yapılacak olan bu seçim, ülkemizi ya tek adam zihniyetine, ben ne istersem yaparım anlayışına mecbur edecek, ya da modern bir dünyanın bir parçası olup, Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir anlayışının hakim olduğu; yasama, yürütme, yargı organlarının denetiminde demokratik, laik, sosyal hukuk devleti ile yönetilmeye devam edecektir.

YERELDE BELEDİYELERİ GENELDE DE CUMHURBAŞKANILĞINI KAZANACAĞIZ

Önümüzde en az üç seçim yapılacağına göre bu zorlu süreçte partimizi 2019 seçimlerine taşıyacak siyasi kadroların yönetimlerdeki kişilerin, tecrübeli olmasının çok önemli olduğunu vurgulamak istiyorum. Bu anlayışla partimize, ülkemize nasıl faydalı olabiliriz diye düşündük. Bu ilkeler doğrultusunda görev yapmayı, çalışmayı kendimize hedef koyduk. Hedefimiz yeni anlayışla, yeni kadromuzla yerelde belediyeleri kazanmak, genelde parlamenter sisteme geri dönmek için cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmaktır.

EL ELE YÜREK YÜREĞE GÜÇLENECEĞİZ

Ülkenin içinde bulunduğu bu zorlu süreçte, parti içi gruplaşmalara ve çekişmelere son verip hep birlikte el ele, yürek yüreğe vererek gücümüze güç katabiliriz. Bu nedenlerle biç bir gruba veya kişiye bağlı olmaksızın tarafsız, özgür, eşit ve adil bir yaklaşım anlayışı içinde çalışacağımızın herkes tarafından bilinmesini istiyorum.

İPİ GÖĞÜSLEYECEĞİZ

2013-2015 yılları içerisinde 26 ay kurucu ilçe başkanlığı görevini yapmış biri olarak, geçmişten ders çıkararak, gelecekte neler yapacağımızı çok iyi biliyoruz. Biz kendimizden eminiz, bizim bir hedefimiz var. Biz yerelde Büyükşehir ve Altıeylül belediyelerini mutlaka kazanmayı hedefliyoruz. Tek başına başarı olmaz, bu bir ekip işidir. Ben ve arkadaşlarımın çabaları, siz çok değerli üyelerimizin katkıları ve daima yanlarında olacağımıza inandıracağımız halkımızın desteği ile ipi göğüsleyeceğimize inancım tamdır.”