Bahçelievler Mahallesi’nde yapılacak olan Kültür Merkezi 2 bin 400 metrekare alanda kurulacak. Kültür Merkezi’nde 400 kişilik konferans salonunun yanında 350 metrekarelik fuaye alanı da bulunacak. Konferansların yanı sıra tiyatro gösterileri içinde kullanılacak olan Kültür Merkezi’nde ayrıca bin 600 metrekarelik açık alanda da çeşitli düzenlemeler yapılacak.

ÇOK AMAÇLI SALONUN TEMELİ ATILIYOR

Kültür Merkezi’nin yapım alanında geçtiğimiz günlerde incelemelerde bulunan Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, temel atma aşamasına gelen binanın Balıkesir’in büyük bir eksiğini kapatacağını söyledi. Avcı, bugün temeli atılacak olan Hasan Can Kültür Merkezi ile ilçede yaşayanlara çeşitli etkinliklerin düzenleneceğini bildirdi. Avcı, Altıeylül’de yaşayanların sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılamak için yapılacak Kültür Merkezi’nde konferansların yanı sıra tiyatro ve konser gibi etkinliklerin de düzenleneceği bilgisini verdi.

BALIKESİR’İN SALON EKSİKLİĞİNİ GİDERMEK İSTİYORUZ

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Hasan Can Kültür Merkezi’nin temel atma törenine Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın da geleceğini belirterek, törene tüm Balıkesirlileri davet etti. Avcı,” Tamamen Ümraniye Belediyesi tarafından yapılacak kültür merkezi ile bölgeye yaşayan vatandaşlarımızın kültürel ihtiyaçlarını karşılamayı arzu ediyoruz. Balıkesir’de gösterilerin, tiyatroların ve konferansların yapılacağı yer eksikliğini tamamlamanın mutluluğu içerisindeyiz. Bugün temelini atacağımız kültür merkezimiz 2 bin 400 metrekarelik bir alanda kurulacak. İçinde 400 kişilik salonun bulunacağı kültür merkezinde ayrıca çeşitli sergilerin de açılabileceği 350 metrekarelik bir fuaye alanı da bulunuyor” diye konuştu.

HEMŞEHRİMİZ HASAN CAN’A TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNUYORUZ

Kültür Merkezi’nin inşaatının kısa bir süre içinde bitirileceğini de kaydeden Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’a teşekkür etti. Avcı, “Kendisi de Balıkesirli olan Ümraniye Belediye Başkanımız Hasan Can, doğup büyüdüğü memleketini unutmaması bizleri çok mutlu etti. Kendisine Balıkesir’in kültür hayatına verdiği destekten dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştu. Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, ayrıca kültür merkezinin yapımında ön ayak olan Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’na da teşekkürlerini iletti.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın ismini taşıyacak olan Kültür Merkezi’nin temeli bugün Hasan Can, Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve il protokolünün de katılımıyla atılacak.

 

Toplam kapalı inşaat alanı 2400 m²

400 kişilik konferans salonu

350 m2 alt ve üst fuaye alanı

 fuaye alanları komple  cam cephe olup ferah oturma alanları bulunmaktadır

toplamda 2 katlı

açık alan 1600 m²

konferansa salonu aynı zamanda tiyatro içinde kullanılabilir